1. HABERLER

  2. HABER

  3. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Bakanlıklara 27 Haziran 2019
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Bakanlıklara 27 Haziran 2019

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Bakanlıklara 27 Haziran 2019

Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri ile onaylanan ve Resmi Gazetede yayımlanan güncel atama kararları kamuoyunun bilgisine sunuldu.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile oluşan Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri kapsamında Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren atama kararları 27 Haziran 2019 tarihi ile yayımlandı ve atamalar resmiyet kazandı.

Genel Müdürlükler, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Bakanlık mertebesinde gerçekleştirilen atama kararlarına göre; 233 sayılı KHK’nın 8. Maddesi ile 3 sayılı olan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3. Maddeleri uyarınca Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğini edin MÜYESSEROĞLU görevine tekrardan atandığı ilan edildi.

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Müdürü olan Ekrem TOSUN görevinden alınırken; Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşavirliği görevine Selami KORKMAZ’ın atandığı ilan edildi.

Müftülükler bünyesinde ise; Ankara İl Müftülüğüne, Kocaeli İl Müftüsü Yusuf DOĞAN, Bartın İl Müftülüğüne Abdülcelil ÇAKAR, Kocaeli İl Müftülüğüne, Manisa İl Müftüsü Sinan CİHAN, Manisa İl Müftülüğüne, Ankara İl Müftüsü Mehmet SÖNMEZOĞLU, Van İl Müftülüğüne Ömer KESKİN’in atandığı duyuruldu.

Bakanlıklar bünyesinde yapılan atamalara göre ise; Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğüne Gökhan YAZGI, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcılığına İsmail KARAMAN, Araştırma ve Eğitim Genel Müdür Yardımcılığına Yahya COŞKUN, Telif Hakları Genel Müdür Yardımcılığına Fatoş ALTUNÇ ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına Nihat Umut DÖKTÜR atandı.

Ayrıca; Kültür ve Turizm Bakanlığı dahilindeki görevlendirmelerde: Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Murat GÜRÜL, Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Nurpınar TENTE ÖDEMİŞ, Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürü Necmi ASAN’ın görevlerinden alındığı kararları kamuoyunun bilgisine sunuldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.