Diyanet Kütüphanecilik ve farklı Bölüm Mezun 50 Memur Alımı

Diyanet Kütüphanecilik ve farklı Bölüm Mezun 50 Memur Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatındaki münhal kadrolar için yeni bir kamu personeli alım ilanı açıldı. Toplamda 50 kişilik kontenjan açılan ilanlar için KPSS 50 puanı ve en az önlisans-lisans mezuniyeti talep ediliyor. Detaylar ve güncel başvuru

Kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde devam eden Memur Alımı süreçleri kapsamında yeni istihdam bilgileri yayımlanmaya devam ediyor. İlan edile son duyurulara göre; Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatı 50 kamu personeli alımı yapacaktır.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatı bünyesinde yapılacak olan kamu personeli alımı için çılan kadrolar dahilinde tahsis edilen unvan ve kontenjanlar; 1 İşaret Dili Tercümanı, 6 Kameraman, 6 Tashihçi, 4 Yönetmen, 2 Yazma Eser Uzmanı, 2 Yazma Eser Patoloji Uzmanı ve çeşitli branşlarda 29 Mütercim-Tercüman alımı yapılacaktır.

Başvuru Süreci

Yayımlanan güncel başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre; 8 Haziran 2020 tarihinde başlayacak olan başvurular için belirlenen son başvuru tarihi 22 Haziran 2020 tarihidir. Başvurular saat 08:30 ile 16:30 saatleri arasında yapılacaktır. Diyanet İşleri resmi internet sitesinden temin edilecek evraklar ile  birlikte, son başvuru tarihine  kadar herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaat etmesi yeteri olacaktır.

Başvuru Şartları

Yukarıda yer alan kontenjan ve unvan bilgilerinde açıklandığı üzere; başvuru yapacak olan adaylardan İşaret Dili Tercümanı, Kameraman, Yönetmen alımları için en az önlisans mezuniyeti aranırken; Tashihçi, Yazma Eser Uzmanı ve Yazma Eser Patoloji Uzmanı alımları için de lisans mezuniyeti şartı aranmaktadır. 

Mütercim Tercümanlık için KPSS P3 puan türünden skora sahip olmak şartı talep edilirken; yabancı dil branşları, kontenjanlr ve ilana dair talep edilen özel şartlar aşağıda yer alan tablolarda açıklanmaktadır.

diyanet-mutercim.JPGdiyanet-sartlar.JPG

Diyanet İşleri 50 Memur Alımı ilan detayları yayımlanan güncel başvuru kılavuzunda yer almaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.