Diyanetteki Vekil ve Fahri Çalışanlara Kadro Talebi

Diyanetteki Vekil ve Fahri Çalışanlara Kadro Talebi

Diyanet-Sen Başkanı Mehmet Bayraktutar, diyanet çalışanlarının sorunlarını dile getirdi. Diyanet Çalışanlarının Sorunları...

Ankara Anadolu Otel’de Genel Başkan Mehmet Bayraktutar başkanlığında Diyanet-Sen Başkanlar Kurulu 15 Haziran 2019’da gerçekleştirildi. 2020-2021 yıllarını kapsayan 5. Dönem toplu sözleşme teklifleri konuşuldu. Toplu sözleşme ile sadece mali hakların değil, diyanet tarafından yapılan işlerin kalitesinin arttırılmasına yönelik tekliflerde bulunulacak. 

Sendika tarafından sendikalı olmayan kişiler için bir çıkış yapıldı. Bu kişiler sendikalı olmasa bile sendika tarafından sağlanan haklardan yararlandıkları için dayanışma aidatı ödemeleri gerektiği iddia edildi. 

Hükümete seslenilerek 3600 ek göstergenin bir an önce hayata geçirilmesi istendi. Sözleşmeli personellik statüsünün sona erdirilmesi istendi. Tüm memurların kadrolu olması istendi. Eşi özel sektörde çalışan 4B’li personele 1 yıl sonra tayin hakkı verilmesi istendi. 

2007 yılından beri üzerinde durulan Diyanet Akademisi’nin hayata geçmesini istedi. Din hizmetlerinde çalışan kişilerin verimliliğinin arttırılması için çalışma şartlarının iyileştirilmesi istendi. Diyanette bulunan 20 bin boş kadronun doldurulması istendi. 

Diyanet bünyesinde vekil ya da fahri olarak çalışan kişilerin kadroya alınması istendi. Tüm diyanet çalışanlarının kadrolu olması istendi. Fiilen aynı işi yapmakta olan kişilerin statü olarak da eşit olması istendi. Vekil ve fahri olarak çalışan kişilere son kez kadro verilmesi istendi. Bundan sonra bu statülerde alım yapılmayarak sadece kadrolu çalışan alınması gerekir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.