1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Doğu Kalkınma Ajansı 7 Personel Alımı Yeni Tarihte Yapacak
Doğu Kalkınma Ajansı 7 Personel Alımı Yeni Tarihte Yapacak

Doğu Kalkınma Ajansı 7 Personel Alımı Yeni Tarihte Yapacak

Doğu Kalkınma Ajansı yayınladığı ilan ile 7 personel alımı yeni tarihte gerçekleştireceğini açıkladı. Kadro dağılımı 3 uzman, 3 destek personeli ve 1 de iç denetçi alımı olarak ilan edilmiştir.

A+A-

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Doğu Kalkınma Ajansı ilanına göre 3 uzman, 3 destek personeli ve 1 de iç denetçi alımı yeni tarihte gerçekleştirilecek.

Başvuru Şartları

İlana başvuracak kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir. Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olması gereken adayların memuriyete engel kesinleşmiş bir cezalarının da bulunmaması gerekiyor.

Kişiler hakkında güvenlik soruşturması da yapılacaktır. Erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin de bulunmaması talep ediliyor. Bu genel şartlara ek olarak her bir ilan için de özel şartlar hazırlanmıştır. Bu şartlar arasında eğitim, KPSS, yaş gibi özel şartlar yer alıyor. Adayların bu şartları tek tek inceleyerek başvurularını yapmaları gerekiyor.

Başvuru Tarihleri

Koronavirüs tehlikesi nedeniyle başvuru tarihleri ertelendi. Yeni başvuru tarihleri 4-15 Mayıs olarak ilan edildi. Olası bir tarih değişikliği durumunda yeni tarihler kurumun internet sayfasından ilan edilecektir. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların isim listesi ise 22 Mayıs tarihinde ilan edilecektir.

Başvuru yapacak adayların bilgilerini doğru bir şekilde girmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde atamalar yapılmayacağı gibi kişiler hakkında soruşturma açılması dahi söz konusu olabilir. Atanmaya hak kazanan kimseler de yine internet sitesinden ilan edilecektir.   Kişilere özel olarak herhangi bir tebligat yapılmayacağını da ifade etmek gerekir.

Uzman alımı 2 kişi için; Şehir ve Bölge Planlama, Sosyoloji, Mimarlık ve Mühendislik, Matematik, Maliye, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme, İktisat ve İstatistik bölümü üniversite mezunlarının başvurusu kabul edilecek.

Uzman alımı 1 kişi; Üniversitelerin iktisat, maliye ve kamu yönetimi bölümü mezunu olması talep ediliyor.

İç Denetçi alımı 1 kişi; Üniversitelerin hukuk, iktisat, maliye, işletme, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, istatistik, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, matematik, sosyoloji, mimarlık, şehir ve bölge planlama ve mühendislik dallarından mezun olmaları istenmektedir.

1 Grafik Tasarımcı, 1 Basın, Halkla İlişkiler ve Organizasyon Sorumlusu ve 1 İdari Personel olmak üzere toplamda 3 destek personeli alımı gerçekleştirilecektir. Bunlar için kendi okul bölümü mezunu olmaları istenmektedir.

Ajans personel alımı için kılavuz ilan edilmiştir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.