1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Doktorlar İsyan Etti, Sağlık Bakanı’na Mektup Yazıldı
Doktorlar İsyan Etti, Sağlık Bakanı’na Mektup Yazıldı

Doktorlar İsyan Etti, Sağlık Bakanı’na Mektup Yazıldı

Doktorların özellikle şehir hastaneleri projeleri kapsamında çalıştıkları kompleks yapıların devasa boyutlara ulaşmasıyla, hastalara yetişebilmek için harcadıkları enerji doktorları isyan ettirdi.

A+A-

Doktorların şehir hastaneleri projeleri tamamlandıktan sonra çalıştıkları yapıların fiziki olarak büyümesi, kendilerinin de müdahalede bulunma ve hastalarla doğru iletişimi zamanında kurmalarını engelliyor nitelikte olduğu iddia edildi.

Doktorların günde bu sebeple 20 bin adım atabildiklerini söylerken, hekimlik gibi sıhhat, zindelik ve hız gerektiren bir meslek için var olan bu şartların oldukça zorlayıcı olduğunu belirten hekimler, konuyla ilgili muzdarip olduklarını ve yaşanan bu mağduriyetin hem bilinmesi hem de çözülebilmesi talebi ile Sağlık Bakanlığına bir mektup yazdılar.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyinin, bugüne kadar açılışı yapılmış olan ve faaliyete geçen şehir hastanelerinde yaşanan aksaklıklar ve sorunlarla ilgili tespit ettikleri sıkıntılı durumları da içeren bir yazıyı, önemli tarih olan 14 Mart öncesinde Sağlık Bakanlığı'na ilettiler.

Bahsi geçen yazıda, TTB olarak, şehir hastanelerinde görev yapıyor olan hekim ve hekim dışı sağlık personellerinin aktarımlarından başlayarak oluşturulan bu çalışmayı, Sağlık Bakanlığı'nın ivedilikle değerlendirmeye alması gerektiğini ve sorunların çözümüne yönelik gerekli çalışmaların da yapılması gerektiğini talep etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum