Doktoru Tehdit Eden Hasta Yakını Acil Serviste Çalışacak

Doktoru Tehdit Eden Hasta Yakını Acil Serviste Çalışacak

İzmir’de bir devlet hastanesinin acil servisinde çalışan doktor ile hasta yakını arasında çıkan tartışmada tehdit suçu işleyen hasta yakınına acil serviste çalışma şartı karşılığında uzlaşma teklif edildi.

İşleyişi Görsün
İzmir Gaziemir Nevvar Salih İşgören Hastanesi acil servis bölümünde görev yapan doktor Yakup Gökhan Doğramacı ile hasta yakını arasında bir tartışma gerçekleşti. Bu tartışmada tehdit eden hasta yakını ile doktor mahkemelik oldu. yapılan yargılama sonucunda hasta yakınına 6 ay tehdit suçundan ceza verildi ancak sonrasında hükmün açıklanması geri bırakıldı. Fakat sonrasında tehdit suçunun uzlaştırma kapsamında olduğu anlaşıldı ve uzlaşma teklif edildi. Doktor ise kişinin hastanenin acil servisinde çalışması karşılığında uzlaşacağını belirtti. hasta yakınının da kabul etmesi ile birlikte uzlaşma sağlanmış oldu. 

Uzlaşma sonrasında açıklamalarda bulunan Doktor Doğramacı, hasta yakınlarını anladığını ancak sorunların şiddet ile çözüme kavuşturulamayacağını ifade etti. Kendisini tehdit eden hasta yakınının ise pişmanlık duyduğunu bu nedenle de uzlaşmayı kabul ettiğini aktardı. Ayrıca acil servislerde nasıl bir işleyişin olduğunu diğer insanların da görmesini istediğini ifade etti. Böylelikle sağlık personellerine hak vermelerini de sağlamak istediğini belirtti. Sağlık personeline uygulanan fiziksel ya da sözlü şiddetin sona ermesi için caydırıcı cezaların artırılması gerekiyor.

Ayrıca bu konuda toplumsal farkındalığın ve bilinçlenmenin de oluşturulması gerektiğini unutmadan belirtmek gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.