1. HABERLER

  2. HABER

  3. Dört Farklı Kuruma Yapılan Kritik Atamalar Resmen Yayımlandı
Dört Farklı Kuruma Yapılan Kritik Atamalar Resmen Yayımlandı

Dört Farklı Kuruma Yapılan Kritik Atamalar Resmen Yayımlandı

Kamu kurum ve kuruluşları ile bakanlıklar nezdinde yapılan atamalara dair resmi gazete duyurusu kamuoyunun bilgisine sunuldu.

A+A-

Devlet kademelerinde görevlendirilmelerin ve özellikle kamu kurumları ile bakanlıkların önemli mevkilerinde yapılan görevlendirme yetkilendirme değişiklikleri hızla devam ederken, bugün resmi gazete yayımlanan bilgilere göre 4 farklı atama daha yapıldı.

Resmi gazetede 16 Mayıs 2019 tarihli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile çıkan kamuoyu bilgilendirmesi ve resmi ilana göre hem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında hem de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanlığında değişimlere gidildi.

Bu iki kurumun dışında Makine ve Kimya Endüstrisi ve Toprak Mahsulleri Ofisi’nde de atama değişikliklerine gidildi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında Açık Bulunan Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı görevi için Hakkı Tok'un atanmasına yönelik karar verilirken; Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanlığı görevine ise Mehmet Ali Akben'in atanmasına karar verildi.

Ayrıca görevden alma olarak; Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Akif Akgül'ün görevden alınmasına karar verilirken; Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünde Açık Bulunan Genel Müdür Yardımcılığı görevine de Ümit Orhan'ın atanmasına karar verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.