DPB 3713 Sayılı Kanun Kapsamında Açıktan Atama Duyurusu

DPB 3713 Sayılı Kanun Kapsamında Açıktan Atama Duyurusu

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 17 Temmuz 2017 tarihinde 3713 sayılı kanun kapsamında açıktan atama ve kadro bildirimi duyurusu yayınlandı. Belirtilen 3713 sayılı kanunun terörle mücadele kanunu olarak belirtilmiştir. Atamalar da bu kapsamda yapılma

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 17 Temmuz 2017 tarihinde 3713 sayılı kanun ile kadro ve pozisyon bildirimi ve açıktan atama duyurusu yapıldı.

Devlet Personel Başkanlığı’ndan yapılan açıklaya göre 3713 sayılı kanunun (Terörle Mücadele Kanunu) Ek-1’inci maddesi kapsamında tüm kamu kurum ve kuruluşlarından Devlet Personel Başkanlığı’na E-uygulama sistemi aracılığıyla kadro ve pozisyon bildirimi yapılmaktadır.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan atama teklifleri de dikkate alınarak kamu kurum ve kuruluşlarının talep edecekleri kadro ve pozisyon unvan ve sayılarını 31 Temmuz 2017 tarihine kadar güncellemeleri gerekmektedir.

Kamu, kurum ve kuruluşları tarafından yapılacak olan atama tekliflerinde esas alınacak talepler Temmuz 2017 tarihi itibariyle girilen talepler olarak belirtilmiştir.

3713 sayılı kanun incelendiğinde; sözleşmeli personel pozisyonlarına ve sürekli işçi kadrolarına açıktan ataması yapılacak olan adaylar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu belirlenerek Devlet Personel Başkanlığı bildirilen ve Başkanlıkça kura sonucu atama teklifi yapılan adaylardır.

Bu madde kapsamında atanacakların, atamalarının yapılacağı kadro veya pozisyonlar için sınavlara ilişkin hükümler hariç olmak üzere ilgili mevzuatında öngörülen nitelik ve şartları taşımaları zorunludur. Devlet Personel Başkanlığı tarafından açıktan atamalar açıklandığı zaman İş İlanları Kariyer Haber Sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.