DPB 4 Bin Kamu Görevlisi İl Tercihlerine Uygun Atamalar Yapacak

DPB 4 Bin Kamu Görevlisi İl Tercihlerine Uygun Atamalar Yapacak

DPB 4 bin kamu görevlisi yakın zamanda ihtiyaca göre yer değiştirmeler gerçekleşecek. İl tercihlerine göre uygun atamalar yapılacak.

DPB Atamalar İçin Hazırlanıyor; Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından kamu kurumlarında verimli çalışmanın sağlanması için harekete geçildi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilmesi ile idari yapıda ve bürokraside bazı değişiklikler yapıldı. Bunun sonucu olarak bazı kurumlarda ihtiyaç fazlası personel açığa çıkarken, bazı kurumlarda ise personel ihtiyacı doğdu. Şu anda 4 bine yakın ihtiyaç fazlası personel bulunuyor. Bu kişilerin yeni görevlerine nakledilmesi için DPB tarafından çalışmalar başlatıldı.

Kurumlar ihtiyaç fazlası personel sayısını DPB’na bildiriyor ve bu personellerin başka kurumlara aktarılmasını istiyor. DPB ise özelleştirme kapsamında bulunan kuruluşlar ve bağlı ortaklıklar dışındaki diğer kamu kurum ve kuruluşlarına personel teklifinde bulunuyor. Kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları gözetilerek atama teklifleri oluşturuluyor.

İl Tercihlerine Uygun Atama Olacak; Diğer yandan da atanacak olan personellerin il tercihlerine bakılarak yerleştirmeler yapılıyor. Öğrenim durumuna bakılarak görevde yükselme imkanı olanlar için üst kadrolar teklif edilmeyecek ve kendilerinin yükselmesi beklenecek. Şef ve süt kadrolar için de öğrenim seviyesine göre teklifte bulunulacak. Eğer atama teklif edilen yerde boş kadro yoksa merkezden taşraya atamalar da yapılabilecek.

Şu anda 2 bin 355 kişi ihtiyaç fazlası olarak çalışırken, bin 628 kişi de teklifte bekletiliyor. Bu kişiler için DPB gerekli atamaları yapacak.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.