1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. DPB İŞKUR 82 Kamu Personeli Alımı İlanlara Göre Başvuru
DPB İŞKUR 82 Kamu Personeli Alımı İlanlara Göre Başvuru

DPB İŞKUR 82 Kamu Personeli Alımı İlanlara Göre Başvuru

Devlet Personel Başkanlığı ve İş Kurumu tarafından yayımlanan ilanlar ile 82 kamu personeli alımı başvuruları ilan durumlarına göre süreleri bitiyor. Adaylar başvurularını nasıl yapacak ve hangi öğrenim durumu mezunları başvuru yapabiliyor.

A+A-

Devlet personel başkanlığı ve iş kurumu üzerinden yayımlanan 82 kamu personeli alımı iş ilanları göre başvuru süreleri bitiyor. Yayımlanan ilanlarda hangi şartlar ve KPSS şartları aranıyor mu? Yayınlanan iş ilanları için başvurular nerelerden yapılacak. Alımı yapan İl Özel İdaresi, Üniversite ve Anayasa Mahkemesi alımları hangi tarihte sona erecek. Alım haberleri sayfa sonunda bulunmaktadır.

Afyonkarahisar İl Özel İdare Müdürlüğü, Kamu Personeli Seçme Sınav şartsız 66 personel alımı yapacağını açıkladı. Başvuru 10 Mayıs 2019 tarihinde sona eriyor. En az ilköğretim mezunu adayların başvurabileceği Afyonkarahisar İl Özel İdaresi 66 personel alımı ilanında başvurulacak kadroya göre farklı şartlar aranmaktadır.

İstihdam edilecek olan adaylar; iş makinesi operatörü, plent yağcısı, maden mühendisi, laboratuvar teknikeri, usta yardımcısı, usta, kamyon şoförü, özel güvenlik görevlisi, bina ve mal bakıcısı, temizlik işçisi ve beden işçisi kadrolarında görevlendirilecektir.

Adaylarda aranan genel şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, en az 18 yaşında olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, anayasal düzenin işleyişine karşı herhangi bir suç işlememiş olmak, görevinin özelliğine göre özel şartları taşımak ve Afyonkarahisar İl Özel İdaresi’nin ihtiyacına göre ilin tamamına görev yapacağını kabul etmek yer almaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesi, yayınladığı personel alımı ilanında bilişim personeli kadrosunda görevlendirmek üzere toplamda 6 personel alımı yapacağını açıkladı. Başvuru yapmak isteyenler 20 Mayıs 2019 tarihi bitimine kadar İstanbul Teknik Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na şahsen veya posta yoluyla başvuru yapmaları gerekmektedir.

İstanbul Teknik Üniversitesi 6 bilişim personeli alımı için adaylarda aranan şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az 18 yaşında olmak, görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, anayasal düzenin işleyişine karşı herhangi bir suç işlememiş olmak yer almaktadır.

Ayrıca adayların dört yıllık eğitim veren üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmaması ve bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Anayasa Mahkemesi, İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre; teknisyen, güvenlik görevlisi, garson, bahçe bakım elemanı ve temizlik görevlisi kadrosunda görevlendirmek üzere en az ilköğretim mezunu personel alımı yapılacak.

Temizlik görevlisi (00004963784) alımı için en az ilköğretim mezunu olmak, bahçe bakım elemanı (00004963878) alımı için en az ilköğretim mezunu olmak, teknisyen (00004963993, 00004964067) alımı için meslek yüksekokulu çim alan tesis yönetimi ve elektrik bölümlerinden mezun olmak, garson (00004963971) alımı için meslek liselerinin servis bölümlerinden mezun olmak, güvenlik görevlisi (00004964057) alımı için lise mezunu olmak gerekmektedir.

Başvuru yapacaklar 10 Mayıs 2019 tarihi bitimine kadar iş ilan numarasıyla beraber İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden veya İŞKUR İl Müdürlükleri aracılığıyla başvurularını yapmaları gerekmektedir. Adaylarda aranan genel şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az 18 yaşında olmak, görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, askerlikle ilişiği bulunmamak, Ankara ili ve ilçelerinde ikamet ediyor olmak yer almaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesi 6 personel alımı ilan metninin tamamına ulaşmak için tıklayın. Afyonkarahisar İl Özel İdaresi 66 personel alımı ilan metninin tamamına ulaşmak için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.