1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. DSİ 8 Şehir 35 Memur Alımı başvuru Şartları ve Tarihleri
DSİ 8 Şehir 35 Memur Alımı başvuru Şartları ve Tarihleri

DSİ 8 Şehir 35 Memur Alımı başvuru Şartları ve Tarihleri

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 8 şehir memur alımı başvuru şartları ve tarihleri ne zaman yapılıyor? DSİ alım uygulama sınav tarihi ve başvuru şekli adaylar için detaylandırıldı. Kılavuz içerisinde tüm detaylar verilmiştir.

A+A-

DSİ 8 şehir 35 memur alımı başvuru şartları ve tarihleri ne zaman yapılıyor? DPB yayınlanan ilana göre 17 Ocak 2020 tarihi başvurular için son gün olarak görülüyor. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından adaylara uygulama sınavı yapılacaktır. Başvuru şekli ve diğer tüm detaylar kılavuz ile birlikte verilmiştir.

Başvuru şekli ve yeri; DSİ internet adresinde yer alan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sınav Başvuru Formu’nun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar başvuru formunu imzalı olarak Genel Müdürlüğe göndereceklerinden bir çıktı alınması zorunludur. Tercihte bir sınırlama olmayıp, her aday kendi branşındaki il sayısı kadar tercih yapabilecektir. Başvurular sadece elektronik ortamda yapılacaktır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden asgari 70 puana sahip olmak,  Yurdun her yerinde ve arazi şartlarında görev yapabilecek sağlık şartlarını taşıyor olması gerekmektedir.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre istihdam edilmek üzere; kılavuzda bulunan il, unvan ve sayıları belirtilen toplam 35 (otuz beş) Mühendis kadrosuna, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden asgari 70 puana sahip olanlar arasından (07/11/2018 tarih ve 30588 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne İlk Defa Açıktan Atanacak Mühendis Personel Hakkında Sınav ve Atama Yönetmeliği) çerçevesinde 10 Şubat 2020 tarihinde yapılacak uygulamalı sınav neticesinde atama yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum