DSİ, MTA, TÜBİTAK ve Aile Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Yapıyor

DSİ, MTA, TÜBİTAK ve Aile Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Devlet Su İşleri, Maden Teknik Arama, Aile Bakanlığı ve TÜBİTAK İŞKUR üzerinden yayınladığı ilanlarla kamu personeli alımı yapıyor. İlan durumuna göre KPSS ve öğrenim durumu değişmektedir.

Farklı zamanlarda İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlar ile Maden Teknik Arama, Devlet Su İşleri, Aile Bakanlığı ve TÜBİTAK kamu personeli alımı yapıyor. İlan içerik durumu öğrenim ve KPSS şekli hakkında detaylı bilgi vermektedir.

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi İş Kurumu üzerinden 1 Kasım 2018 tarihiyle yayınlamış olduğu ilanlarla çalışma adresi Kocaeli ili olmak üzere daimi işçi statüsünde 4 Diğer Teknisyen ve Tekniker alımı yapacağını açıklamıştır. Başvurular başlamış olup 12 Kasım 2018 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.

1 Diğer Teknisyen ve Tekniker alımı için; Lise ve dengi okul mezunu olması ve MEB onaylı Kalorifer Ateşçisi Belgesine sahip olması gerekmektedir. İş ilan numarası 00004711251 olarak verilmiştir.

00004711263 iş numarası ile alımı yapılacak 1 Diğer Teknisyen ve Tekniker alımı için adayların Lise ve dengi okul mezunu olması (Tesisat Teknolojisi, Yapı Tesisat Sistemleri, İklimlendirme ve Soğutma Bölüm Mezunu) gerekmektedir.

2 Diğer Teknisyen ve Tekniker alımı için; Lise ve dengi okulların; Elektrik, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Büro Makineleri Teknik Servisi, Elektrik Tesisatları ve Pano Monitörlüğü, Endüstriyel Bakım-Onarım, Görüntü ve Ses Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Haberleşme Sistemleri, Yüksek Gerilim Sistemleri Bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. İş ilan numarası 00004711343 olarak verilmiştir.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü İş Kurumu üzerinden 30 Ekim 2018 tarihiyle yayınlamış olduğu ilanla Kastamonu ilinde görevlendirilmek üzere daimi işçi statüsünde 1 Puantör alımı yapacağını duyurmuştur. Başvurular başlamış olup 8 Kasım 2018 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.

İş ilan numarası 00004707081 olarak verilmiştir. 1 Puantör alımı için; Önlisans mezunu olması ve 2016 veya 2018 Engelli  Kamu Seçme Sınavı (EKPSS )  puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yayınladığı 3 farklı ilan ile lise, önlisans ve lisans mezunları arasından 13 kamu personeli (görevlisi) alımı yapacaktır. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü 4 kişi Büro İşçisi alımına durumu sadece eski hükümlü ve TMY olanlar başvuru yapabilecektir. Adayların ortaöğretim mezunu olması ve 2016 yılı Kamu Personeli seçme sınavı KPSSP94 1 puan şartı aranmaktadır. Başvuru yapmak isteyen adaylar son başvuru tarihine kadar İŞKUR sitesi üzerinden iş ilan numarası (00004707146) ile başvuru yapması gerekmektedir.

Büro İşçisi 4 kişi lisans mezunu adayların başvurabileceği personel alımına kişisel durumu engelli olanlar başvurabileceklerdir. Ayrıca adayların 2016 veya 2018 yılına ait Engelli Kamu Personeli seçme sınavına ( EKPSS ) girmiş olanların ( yıllardan biri seçilebilir ) başvuru yapabileceği alıma adaylar İŞKUR sitesinden (00004707140) iş ilan no ile başvuru yapılması gerekmektedir.

Önlisans mezunu durumu engelli olanların başvuracağı Büro İşçisi 5 kişi Kamu Personeli Alımına EKPSS puanı olanların başvuruları alınacak olup adaylar son başvuru tarihi olan 8 Kasım 2018 tarihine kadar işkur sitesi üzerinden iş ilan (00004707130) numarası ile müracaat edeceklerdir. Tüm alımlarda çalışma adresi Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Mardin olarak açıklanmıştır.

Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğünde yayınladığı ilan ile lise mezunu kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Alınacaklar kamu personeli genel alan temizleme / meydancı olarak çalıştırılacağı belirtildi. Çalışma adresi olarak M.T.A Genel Müdürlüğü ( Ankara ) olarak belirtilmiştir.

Alan temizleme / meydancı için şartlar: ortaöğretim ( lise ve dengi ) okul mezunu olması, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı EKPSS sınavına girmiş olması gerekmektedir. Daimi ve tam süreli Kamu Personeli ( Devlet Memuru ) olarak çalışacak olan personel alımına adayların (00004706966) iş ilanı no ile İŞKUR internet sitesinden son başvuru tarihi 8 Kasım 2018 tarihine  kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Ağrı Belediye Başkanlığı İş Kurumu üzerinden 31 Ekim 2018 tarihiyle yayınlamış olduğu ilana göre daimi işçi statüsünde 1 Otomotiv Mühendisi alımı yapacağını açıklamıştır. Başvurular başlamış olup 9 Kasım 2018 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.

İŞKUR İlanları numarası 00004707916 olarak verilmiştir. 1 Otomotiv Mühendisi alımı için; Lisans mezunu olması ve 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS P3) puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum