Düzeltilmiş 50 itfaiye eri alımı ilanı! kadrolu alım Türkiye geneli başvuruları

Düzeltilmiş 50 itfaiye eri alımı ilanı! kadrolu alım Türkiye geneli başvuruları

İtfaiye eri alımı ilanlarını bekleyenler için müjde. Türkiye genelinden başvuruları alınacak itfaiyeci alımında başvuru şartlarında düzenleme yapıldı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bu ilan yayınlanmıştır.

KPSS 60 puan ile itfaiye eri alımı düzeltilmiş ilan;

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere;  Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı,  derecesi,  adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.

İtfaiye eri kadroları için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla en az 1.67 metre olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

Başvuru yapan adayların, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Meslek Yüksekokulların Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya İlk ve Acil Yardım ön lisans programlarından birinden mezun olmak. En az C Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için; 17 Temmuz 2020 ile 27 Temmuz 2020 tarihleri arasında Belediye internet adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları başvuru formu ve belirtilen belgeler ile birlikte sağlık personeli gözetiminde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı 100.Yıl Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi No:1 Süleymanpaşa/ TEKİRDAĞ adresinde boy ve kilo ölçümü yapıldıktan sonra Çınarlı Mahallesi Hayrabolu Caddesi No: 4 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ adresinde bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi itfaiye eril alımı kılavuzu içerisinde tüm detaylar yer alıyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.