EGM 18-35 Yaş Arası Büro İşçi Alımı Yayınladı

EGM 18-35 Yaş Arası Büro İşçi Alımı Yayınladı

Emniyet Genel Müdürlüğü Samsun İl Emniyet Müdürlüğüne yerleştirilmek üzere büro işçi alımı yapılacağı ilan edildi. EGM başvuruları İş Kurumu üzerinden online yapılacak alım başvuru şartları arasında neler olduğu detayları haberimizde sunuldu.

İŞKUR kamu iş ilanları arasında EGM büro işçi alımı bulunmaktadır. İl Emniyet Müdürlüğü Samsun adresine alım gerçekleşecektir. Pandemi sebebi ile başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden aşağıda verilen ilan numarası ile online olarak 4 Ağustos 2020 tarihi bitimine kadar yapılacak. Türkiye’nin her şehrinden bu alıma başvuru yapılabilir. 00005609330 iş ilan numarası olarak verilmiştir.

Aranacak özel şartlar:

En az ilköğretim mezun olması,

Türk vatandaşı olmak.

18 – 35 yaş aralığında olmak.

Askerlikle ilişiği olmamak, (fiilen yapmış veya muaf).

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, cinsel taciz, cinsel istismar, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

657 DMK’nın 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak.

Yaptırılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular ilan sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir.

Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümlerine göre hareket edilir.

TMY-Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan (1111 sayılı Askerlik Kanunu, 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan).

NOT: Ülkemizde de görülmekte olan KORONAVİRÜS- COVID-19 salgını nedeniyle halk sağlığını korumak amacıyla başvuru şartlarını taşıyan adaylar,  İŞKUR internet sitesinden (https://esube.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden “İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak), E-DEVLET ve ALO 170 hattı üzerinden başvurularını yapacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum