1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. EGM Bayan Polis Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak – Polis
EGM Bayan Polis Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak – Polis

EGM Bayan Polis Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak – Polis

Emniyet Genel Müdürlüğü Güven Masası için 3 bin bayan polis alımı nasıl yapılıyor. Bayan polis alımında başvurular başlamıştır. Şartları tutanlar hangi yolu izleyerek başvurularını yapacak.

A+A-

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM 3 bin bayan polis alımı nasıl ve ne şekilde başvuru yapılacak. Bayan polis alımı 8 Nisan 2019 tarihi itibari ile başlamış olup 22 Nisan 2019 tarihi bitimine kadar başvurular alınmaya devam edecektir. Adaylar ücret yatırarak ön başvurularını yapabiliyor.

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı (POMEM) Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2017 veya 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (60,00), önlisans mezunları için yapılan 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az (70,00) ve üzeri puan alanlar başvuru yapabilecektir. Başvurular e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabileceklerdir.

Aranan Şartlar. T.C. vatandaşı olmak, Önlisans, lisans mezunu olması gerekmektedir. Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocukları için 2017 veya 2018 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az (48,00), 2018 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (56,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak,

Yaş 01 Ocak tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1990 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak), Kadınlar için 162 cm’den kısa boylu olmamak, beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak, Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak, Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

Emniyet Teşkilatı Personelinden Şehit Veya Vazife Malulü Olanların, Eş Veya Çocukları Sınav Ücreti Yatırmayacaktır. Adaylar hangi tarihte ve nerede başvuru ve sınava katılacaklarını internet adresinden öğreneceklerdir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum
İlgili Haberler
Benzer Haberler