EGM emniyet sınıfı terfi ve yönetmelik değişikliği

EGM emniyet sınıfı terfi ve yönetmelik değişikliği

27 Mayıs 2020 imzalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı yönetmelik karar değişiklikleri yayımlandı. İlgili EGM emniyet sınıfı terfi ve yönetmelik değişikliği kararları 28 Mayıs 2020 Resmi Gazetesinde ilan edildi.

Bürokrasi de ve kamu kurum ile kuruluşlarının hiyerarşik yapısında yapılan rütbe düzenlemeleri ile ilgili olarak alınan kararlar resmiyete kavuşmaya devam ediyor. EGM bünyesinde yapılan emniyet sınıfı terfi ve yönetmelik değişikliği onaylandı.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personel Rütbe Terfileri ve Değerlendirme Kurullarının Çalışma Usul ve Esaslarına İlişkin yapılan yönetmelik değişikliği; 2581 karar sayısı ile bugün (28 Mayıs 2020) tarihli olarak yayımlandı.

İlgili mevzuat değişikliğinin kapsamı için; Emniyet Hizmetler Sınıfının personel rütbe terfi işlemleri, değerlendirme kurulu kararınca dayandırılacağı ve yapılan emekliliğe sevk işlemleri ile değerlendirme kurullarının çalışma usul ve esaslarını kapsayacağı beyan edildi.

Polis Amirlerinin rütbelerde ve meslek derecelerinde zaruri olarak tespit edilen en az bekleme süreleri için rütbe sırası, meslek dereceleri ve en az bekleme süresi ile ilgili karar alınırken; söz konusu kararın telif ve tasdik sonuçları aşağıda yer alan tabloda özetlenmektedir.

28 Mayıs 2020 Perşembe 2581 Sayılı Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personel Rütbe Terfileri ve Değerlendirme Kurullarının Çalışma Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelikte Yapılan Değişikliklere, yayımlanan resmi gazete yönetmelik kararından ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.