1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. EGM PAEM 2.000 Komiser Yardımcısı Alımı Başvuru 17 Eylül
EGM PAEM 2.000 Komiser Yardımcısı Alımı Başvuru 17 Eylül

EGM PAEM 2.000 Komiser Yardımcısı Alımı Başvuru 17 Eylül

EGM Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruya göre Polis Amirleri Eğitim Merkezi Müdürlüğü (PAEM) 2.000 komiser yardımcısı alımı gerçekleştirecek. PAEM komiser yardımcısı alımı 17 Eylül 2019 da başlayacak.

A+A-

EGM PAEM 2.000 komiser yardımcısı alımı başvuruları 17 Eylül 2019 tarihinde başlayacak. EGM mensubu olmayan lisans mezunu adaylar arasından 2 bin komiser yardımcısı alımı gerçekleştirileceği Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyuruldu. 2018 veya 2019 KPSS sınavlarından birisinden P3 puan türünden en az 70 veya üzeri bir puan alan adaylar başvuruda bulunabilecek. Adayların 30 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir. 1 Ocak 1990 ve sonrasında doğan adaylar başvuruda bulunabilecek. Silah ile görev yapmaya engel bir durumu olmayan adaylar başvuruda bulunabilir. Kamu haklarından yasaklı olan kimselerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

2 bin komiser yardımcısı adayı alımı kapsamında 1800 erkek 200 kadın aday alınacaktır. Tüm aşamaları başarılı bir şekilde geçen adaylar Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı kompleksinde eğitim göreceklerdir. Eğitimi başarılı bir şekilde geçen adaylar ise komiser yardımcısı olarak göreve başlayacaklardır.

Eğitimin İçeriği;

Sözlü sınav, fiziki yeterlilik ve sağlık kontrolü aşamalarını başarılı bir şekilde geçen adaylar güvenlik soruşturmasına tabi tutulacaktır. Bu soruşturma eğitim süresi boyunca devam edecektir. Soruşturma sonucu olumlu olan adaylar eğitimlerine devam edecekken soruşturma neticesi olumsuz olan adayların ilişikleri kesilecektir. İlk olarak intibak eğitimi ile başlanacaktır. Bu eğitimde polis teşkilatı genel hatlarıyla tanıtılacak ve yanaşık düzen eğitimleri verilecektir.

İntibak eğitimi sırasında ayrıntılı sağlık kontrolü de yapılacaktır. Tüm bunlardan başarılı bir şekilde geçenler ise yüksek lisans seviyesinde bir yıllık eğitim alacaklardır. Bu eğitim sırasında hem teorik hem de uygulamalı dersler verilecektir. Polis amirlerinin en iyi şekilde yetişmesi için deneyimli akademik personeller görevlendirilecektir.

Eğitim süresinin sonunda ise bitirme sınavı yapılacaktır. Mülakata girecek olan adaylar bu mülakattan da başarılı bir şekilde geçmeleri durumunda mesleklerine başlayacaklardır. Komiser yardımcısı olarak mezun olacak adaylar Türkiye’nin dört bir yanında vazifelerini yerine getireceklerdir. Eğitim sonu sınavı ile birlikte güvenlik soruşturması da yeniden yapılacaktır. Soruşturmadan geçemeyen adayların vazifeye başlamaları mümkün olmayacaktır. Bu nedenle zorlu bir sürecin adayları beklediğini ifade etmek gerekir.

PAEM kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
İlgili Haberler