1. HABERLER

  2. HABER

  3. EGM PÖH Alımı Başvuruları Bu Hafta Sona Erecek! PÖH Alımı
EGM PÖH Alımı Başvuruları Bu Hafta Sona Erecek! PÖH Alımı

EGM PÖH Alımı Başvuruları Bu Hafta Sona Erecek! PÖH Alımı

EGM PÖH alımı başvuruları bu hafta sona ereceği üzere adaylar başvurular konusunda acele etmeleri gerekmektedir. PÖH alımı 500 kişi için şartlar ve başvuru şekilleri ile nasıl yapılacak. KPSS puanlarında esneklik bekleyen adaylar hüsrana uğradı. İşte Poli

A+A-

EGM PÖH alımı başvuruları bu hafta sona erecek. PÖH alımı 500 kişi için şartlar ve başvuru şekilleri neler olacak. Polis Özel Harekat alımına başvuru yapacak bir çok adayın beklentisi KPSS şartında biraz daha esneklik olarak biliniyordu. Ancak adaylar KPSS konusunda hüsrana uğradı. Ancak daha önceki alımlara bakıldığı zaman EGM bu konuda azda olsa bir indirim yapmıştır. İşte Polis Özel Harekat alımı haber detayları ve şartları…

Adaylar lise ve önlisans bölümü mezunları için puan alt sınırı 65 olarak belirlenmişken lisans mezunları için 60 olarak tayin edilmiştir. Adayların 28 yaşından gün almamış olmaları da aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Adaylarda boy en az 162 cm olmalıdır. Ayrıca vücut kitle endeksinin de 18 ile 27 arasında olması istenmektedir. Kamu haklarından yasaklı olanlar, silahlı görev yapmaya engel fiziki ya da psikolojik problemi olanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Kasten işlenen bir suçtan dolayı alınan 2 yıldan fazla hapis cezaları da memuriyete engel teşkil edecektir.

Başvuru Tarihleri; Kadın Özel harekât polisi alımlarına başvurular 27 Eylül tarihinde sona erecek. Ön başvurular Polis Akademisi Başkanlığı internet sayfası üzerinden e devlete yönlendirilerek yapılacaktır. Bu nedenle adayların e devlet şifresi edinmeleri zorunludur. Başvuruya esas bilgilerin doğru bir şekilde girilmesi gereklidir. Başvurunun kabulü durumunda adaylardan bu bilgileri ispat edecek belgeler istenecektir. Belgelerin olmaması veya yanlış olması durumunda başvuru iptal edilecek ve yedek adaylar çağrılacaktır. Kasten yanlış bilgi ve belge verenler hakkında ise soruşturma başlatılacaktır.

PÖH alımı kılavuzu haberi için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler