Ekonominin Bahşişleri de Etkilediği Duyurusu!

Ekonominin Bahşişleri de Etkilediği Duyurusu!

Bir süredir kötüye giden Türkiye ekonomisi, pek çok sektörde olumsuzluklara neden oldu. Peki, başka ne oldu?

Her sektör, Türkiye ekonomisi etkisi kapsamında kötüye gitti. En son vergi gelirlerinin ekonomi ile birlikte düştüğünün söylenmesi, halkın harcama yapmıyor oluşu gibi çıkarımların ardından yeniden bir ekonominin neden olduğu durum gündeme geliyor!

Garson bahşişleri…

Restoran Yöneticileri İsyanda!

Evet, ekonominin kötü gitmesinden etkilenen bir diğer sektör ise gıda sektörü. Bakıldığında işletmeciler ve garsonlar restoran – lokanta gibi yerlerde hesap ödedikten sonra bahşiş bırakma kültürünün tamamen ortadan kalktığını bildirdi. Bundan şikayetçi olan garsonlar, kimsenin bahşiş bırakmadığı yönünde sitemini sürdürdü. Ekonomi kötü, garsonlara bahşiş yok!

Ne yazık ki bahşişi kültürünün de olumsuz ekonomi sebebi ile ortadan kalktığının söylenmesinin yanı sıra, bir garson fiyatların da yüksek olmasından ötürü bu şekilde bir sorun yaşanıyor olduğunu bildirdi.

Zaten Yemek Fiyatları Yüksek

Yapılan diğer bir bakış açısı ile olan yorumda ise yemek fiyatlarının zaten yükselmiş olduğu, bu durumda en yazık ki yemek fiyatları bu kadar yüksekken, herhangi bir şekilde bahşiş vermenin de çok zor olacağı yönünde bir açıklama yapıldı. Bunun için direkt olarak akıllara gelenler arasında, ekonominin etkilediği gıda sektörünün dolaylı yoldan garsonları da etkilemiş olduğu yönünde bir açıklama yapıldı. Değişen ekonominin ekonomide ilerleme ile sonuçlanması bekleniyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.