Elektrik Desteği 15 Şubatta Başlıyor!

Elektrik Desteği 15 Şubatta Başlıyor!

Düzenli elektrik desteği olacağı 15 Şubattan itibaren başlıyor. Cumhurbaşkanı tarafından müjdelenen elektrik yardımı detayları açıklandı! PTT’ye elektrik bedel kontörü olarak yüklenecek…

Kontörü Elektrik Desteği Nasıl Olacak?
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı ve elektrik şirketlerinin birlikte yaptığı çalışmalarından sonra, en son elektrik yardımı açıklaması yapılmıştır. İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklama yapılmıştır. Elektrik desteği alan kişilere yapılacak olan kontörlü elektrik desteği hakkında bilgi verilmiştir.

Elektrik faturasını PTT’den ödeyen vatandaş direkt olarak devlet tarafından yapılan desteğin faturasından düşüldüğünü göreceksiniz. Elektrik desteği açıklaması iki buçuk milyon hane içinden bir milyonunu ilgilendiriyor.

Elektrik desteği nasıl alınır sorusuna verilen yanıt üzerinden siz de koşulları sağlamanız durumunda elektrik desteği alabilirsiniz. Destek, hanede yaşayan kişi sayısına göre belirlenir. Destek tutarının PTT tarafından elektrik perakende şirketlerine ödeme yapması sağlanacak.

Aile Sayısına Göre Destek
Destek nasıl yapılıyor, neye göre destek veriliyor gibi soruların da yanıtı verildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik desteği açıklamasını yaptı. Ailede yaşayan kişiye sayısına göre destek olacağından, 
•    3 kişilik aileler için 100 kilovatsaat
•    4 kişi yaşayan aileler için 125 kilovatsaat
•    5 kişi ve üstünde olan ailelerde ise 150 kilovatsaat

Destek verileceği şeklinde bir belirleme yapıldı. Bu açıklama üzerinden hanelere elektrik desteği yapılması sabırsızlıkla bekleniyor.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.