Emekli Olduktan Sonra 3.600 Ek Gösterge Çıkarsa

Emekli Olduktan Sonra 3.600 Ek Gösterge Çıkarsa

Emekliliği gelen ancak 3.600 ek gösterge düzenlemesinin çıkmasını ekleyen memurların aklında hep bu soru yer alıyor. Cevabına haberimizde sizler için yer verdik.

Emekli İkramiyesini Etkilemez
3.600 ek gösterge düzenlemesi hem aktif olarak çalışanları hem de emekli olanları etkileyecek. Ancak henüz düzenlemenin detayları netleşmedi ve ne zaman yasalaşacağı da bilinmiyor. Çalışanlar için hem maaşları hem de emekli ikramiyeleri artacak iken emekli olmuş kimseler için emekli ikramiyeleri değişmeyecektir. Bu sebeple aktif görevde çalışan memurlar 30 bin liraya kadar ulaşan emekli ikramiyesi farklarını alabilmek için emekliliği erteliyor. 

Buradan hareketle düzenleme çıkmadan emekli olacak kimselerin durumları ile ilgili de bir değerlendirmede bulunalım. Emekli kimseler eğer 3.600 ek gösterge çıkan meslek grupları ile aynı unvanda emekli olmuş ise bu durumda ek göstergeden faydalanabilecektir. Ancak bu faydalanma sadece emekli maaşları ile sınırlı olacaktır. Dolayısıyla emekli ikramiyelerinde oluşan farkların ödenmesi söz konusu olmayacaktır. Ancak maaşlarda oluşan farklılık kişilere her ay ödenecektir. 

İşte bu sebeple 3.600 ek gösterge çıkmasını bekleyen ve emekli olmayan çok sayıda kişi bulunmaktadır. Son olarak öğretmenler için bu düzenlemenin planlamaya dahil edilmesi umutları canlandırdı. Ancak diğer meslek grupları için herhangi bir gelişme olmadığını da ifade etmek gerekir. Polisler, sağlık personelleri ve diyanet personelleri de düzenleme yapılmasını bekliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.