1. HABERLER

  2. HABER

  3. Emisyon Skandalı Sonrası Ülke Ekonomisi Küçülüyor
Emisyon Skandalı Sonrası Ülke Ekonomisi Küçülüyor

Emisyon Skandalı Sonrası Ülke Ekonomisi Küçülüyor

Alman otomobil sektöründe ortaya çıkan üretim sistemlerinin, otomotiv mevzuatındaki ortaya çıkan emisyon problemleri nedeniyle arzu edilen hıza ulaşmaması nedeniyle ülke ekonomisinin bu yılın üçüncü çeyreğinde de yüzde 0,3 küçülebileceğini açıkladı.

A+A-

Merkezi Köln'de yer alan IfW'den yapılan açıklama konusunda, ülke ekonomisine ilişkin olarak farklı değerlendirmelere yer verilmeye başlandı.Yapılan açıklamada, Alman otomobil sektörü üzerinde yer alan üretimin otomotiv mevzuatındaki (emisyon) değişiklikler problemi başına büyük bir bela olmaya başladı.

Volkswagen grubunda yaşanan emisyon problemleri ülke ekonomisinin küçülmesine neden oldu.Alman ekonomisinde problem nedeniyle geçen aya göre küçülmeye başladı.

Ekonomik Küçülme Söz Konusu; Yapılan açıklamalara göre IfW Başkanı olarak görev alan Stefan Kooths, zayıf şekilde ilerlemeye devam eden üçüncü çeyrek büyümesinin özel nedenlerinin yer aldığını açıkladı. Ülkenin temel ekonomik modelleri konusunda sonuçların tam olarak bilinemediğini belirtti. Kooths, Avrupa'nın en büyük ekonomisi olarak bilinen Almanya'da bu yılın son çeyrek oranlarında ciddi bir toparlanma düşündüklerini açıkladı. Bu açıklamasını yaparken şimdiye kadar gelmiş olan verilerin bunu teyit ettiğini söyledi.

Üçüncü çeyrek büyüme oranları, Federal İstatistik Ofisi aracılığı ile 14 Kasım'da açıklanması bekleniyor.Almanya'da Volkswagen Grubu'nun emisyon problemi sonrasında üretim aşamaları içerisinde daha sıkı emisyon testi devreye almaya başlamıştır.Eylül 2018 yılından itibaren bütün otomobil üreticileri üzerinde Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü sistemlerini tamamen bırakarak bunun yerine Dünya Çapında Uyumlu Hafif Taşıtlar sistemlerini uygulamaya başlamıştı.

Alman otomotiv üreticileri, tüm araçlar konusunda daha önceki üretim sistemlerinde yeni test prosedürüne geçememesinden dolayı bu yılın üçüncü çeyrek dönemine denk gelecek olan temmuz-eylül döneminde üretimi azaltmak zorunda kalmıştı. Yakın zaman Volkswagen firmasının emisyon testlerinde başarılı çıkacağı ve satış grafiğini arttıracağı öngörülüyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.