En Az Lise Mezun 400 Bekçi Alımı Başvuruları 19 Eylül-2 Ekim Arasında

En Az Lise Mezun 400 Bekçi Alımı Başvuruları 19 Eylül-2 Ekim Arasında

400 bekçi alımı bekleyenler için duyuru yayınlandı. Başvuru yapacaklar için şartlar ve tarih paylaşıldı. En az lise mezun bekçi alımı başvuru yapacaklar nasıl bir yol izleyecek. Bekçilik için aranan boy ve yaş şartı kaç.

Bekçi olmak isteyen için duyuru yayınlandı. 400 bekçi alımı en az lise mezun adaylar arasında yapılacak. Alım başvuru tarihi olarak 19 Eylül ve 2 Ekim tarih aralığı verildi. Adaylarda aranan boy ve yaş şartı kaç olacağı detayları sunuldu.

İstanbul bekçi alımı (400) erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır.

Adaylar, 19 Eylül – 02 Ekim 2020 tarihleri arasında Polis Akademisi resmi internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabileceklerdir. Söz konusu alıma ilişkin giriş koşulları aşağıda belirtilmiştir.

2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Başvurmak İsteyen Adaylarda Aranan Şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. En az lise veya dengi okul mezunu olmak. En az 167 cm boyunda olmak. Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak. Başvuru yaptığı İstanbul il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak.

Askerlik ödevini bitirmiş olmak. 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (19.09.2002 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (19.09.1990 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak. Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak. Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak. Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak. Memuriyete engel bir hali bulunmamak. Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak.

Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak.

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak. Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak. Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak. Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

Başvuru kılavuzu

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum