1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. En Az Lise Mezun Uzman Erbaş Alımı 15 Mayıs 2018’ De Sona Erecek
En Az Lise Mezun Uzman Erbaş Alımı 15 Mayıs 2018’ De Sona Erecek

En Az Lise Mezun Uzman Erbaş Alımı 15 Mayıs 2018’ De Sona Erecek

Milli Savunma Bakanlığına bağlı Komutanlığa istihdam edilmek üzere uzman erbaş alımı yayınlamış ve başvuruları devam etmektedir. 15 Mayıs 2018 de başvurular sona eriyor. Başvuracak adaylar en az lise mezunu olması gerekmektedir.

A+A-

Milli Savuma Bakanlığına Bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığına istihdam edilmek üzere en az lise mezun uzman erbaş askeri personeli alımı yapılıyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli Askeri personel ihtiyacının karşılanması amacıyla personel alımı yapıyor. Başvurular devam ediyor olup 15 Mayıs 2018 de sona eriyor.

Uzman Erbaş şartlar şöyle: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak. Askerlik hizmetini yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak. Güvenlik soruşturması olumlu olması gerekmektedir. En az lise mezunu olmak. 2018 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir.

MSB Uzman erbaş alımında görev çeşitleri Muhafız, kurbağa adam, şoför ve ikmal Kamarot olarak alım gerçekleşecektir. Başvuracak adaylar internet üzerinden yapılacak başvurular ön başvuru niteliğinde olup, adaylar bu başvuruya istinaden sınavlara planlanacaktır.

Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle askeri okullar ile Jandarma ve Sahil Güvenlik eğitim kurumlarından ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak. Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasa dışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak, Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak ve Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olması gerekmektedir.

Ön başvurular 15 Mayıs 2018 tarihleri bitimine kadar internet üzerinden www.sahilguvenlik.gov.tr giriş yapıldıktan sonra yapılabilecektir.

Uzman Erbaş alımı kılavuzu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.