1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. En Az Lise Mezunu 60 Şehir 153 Zabıt Katibi ve 102 Memur Alımı Başvuru Şartları
En Az Lise Mezunu 60 Şehir 153 Zabıt Katibi ve 102 Memur Alımı Başvuru Şartları

En Az Lise Mezunu 60 Şehir 153 Zabıt Katibi ve 102 Memur Alımı Başvuru Şartları

En az lise mezunu adaylar arasından 60 şehir 153 zabıt katibi alımı ve 102 memur alımı başvuru şartları ve süreleri verilmiştir. Alımda şehirlere kadro dağılımı ve başvuru şekli kılavuz şeklinde adaylar için yayımlanmıştır. Başvuru 21 Ekim 20109 tarihinde

A+A-

En az lise mezunu adaylar arasından sözlü sınav ile 60 şehre 153 zabıt katibi alımı ve 102 memur alımı başvuru şartları kılavuz ile verilmiştir. Başvuru şartları tutan adaylar 21 Ekim 2019 tarihi bitimine kadar yapması gerekiyor. Şehirler için kadro dağılımı ve branş bazında alımı yapılacak unvanlar verilmiştir.

Başvurular 21 Ekim 2019 tarihinde mesai bitiminde sona erecektir. Adaylar Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının kurumsal internet sitesinde bulunan başvuru formunun elektronik ortamda dolduracaklardır.

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve Zabıt Katibi kadrolarına atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olma şartı yer alırken, Şoför kadrosuna atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olma ve B sınıfı sürücü belgesine sahip olma şartları istenmektedir.

Sekreter kadrosuna atanabilmek için; en az önlisans sekreterlik ve büro yönetimi bölüm ya da programlarından mezun olma, Santral memuru ve hizmetli kadrolarına atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olmak, Kaloriferci kadrosuna atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olma şartı yer alıyor.

Mühendis kadrosuna atanabilmek için; bilgisayar, bilgisayar bilimi, bilgisayar bilimleri, bilgisayar ve yazılım mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve enformatik mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, bilgisayar bilimi ve mühendisliği, kontrol ve bilgisayar mühendisliği, bilgisayar donanımı ve teknolojisi, bilgisayar sistemleri ve ağları, yazılım mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği veya elektrik mühendisliği lisans programlarının birinden mezunu olunması gerekmektedir.

Çözümleyici kadrosuna atanabilmek için; en az dört yıllık bilgisayar, elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, endüstri, fizik, matematik, haberleşme mühendislikleri ile fakültelerin matematik, istatistik, bilgisayar bilimleri, bilgisayar enformatik, bilgisayar enformasyon sistemleri, bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri, bilişim sistemleri ve teknolojileri, enformasyon teknolojileri, fizik, matematik-bilgisayar, yönetim bilişim sistemleri bölümlerinin birinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışı öğretim kurumlarından mezun olunması gerekiyor.

Programcı kadrosuna atanabilmek için; Lisans bilgisayar programlama dillerine yer veren fakülte veya yüksekokul mezunu olma şartı yer almaktadır.

Bilgisayar işletmeni kadrosuna atanabilmek için; fakülte ve yüksekokulların bilgisayar eğitimi veren bölüm ya da programlarından mezun olma şartı aranıyor.

İlanda 2018 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSS94 puan türlerinden en az 70 puan almış olma şartı yer almaktadır.

YSK 255 zabıt katibi ve memur alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum