1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. En Az Lise Mezunu Askeri Alımlar (Uzman Erbaş) 30 Eylül’de
En Az Lise Mezunu Askeri Alımlar (Uzman Erbaş) 30 Eylül’de

En Az Lise Mezunu Askeri Alımlar (Uzman Erbaş) 30 Eylül’de

En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği askeri alımlar (uzman erbaş alımı) 30 Eylül’de başvuruları sona erecek. Farklı branşlarda alımı yapılacaklar için şartlar ve başvuru şekli ile alakalı detaylar bulunuyor. 2019/3 uzman erbaş alımı olarak yap

A+A-

Uzman Erbaş Alımı Şartları;

En az lise mezunu askeri alımlar (uzman erbaş) 30 Eylül’de başvuruları sona eriyor. 2019/3 uzman erbaş alımı olarak yapılmaktadır. Başvurular farklı branşlarda yapılacaktır.

TC vatandaşı olan, 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle 27 yaşını bitirmeyen yani 1 Ocak 1992 ve sonrası doğan, askerliğini yapmış ya da yapmakta olan kişiler başvuru yapabilir. Askerliğini yapmış olan adayların terhisinin üzerinden 5 yıldan fazla zaman geçmemiş olmalıdır. Yani 19 Eylül 2014 ve sonrasında askerden terhis olanlar başvuru yapabilecektir.

Halen askerde iken başvuru yapanlar için askerlik yaptığı birlikten uzman erbaş olur şeklinde nitelik belgesi almalıdır.

Sözleşmeli erbaş ve erler uzman erbaş olmak için başvuru yapabilecektir. Bu kişiler için 1 Ocak 1990 sonrası doğmak şartı aranır. Başvuru tarihi itibariyle 3 yıllık sözleşme sürecinin dolması aranır. Başvuru tarihinde sözleşme süresi dolmuş ya da sözleşme yenilemeden ayrılmış olanlar için 1 Ocak 1992 ve sonrası doğmuş olma şartı aranacaktır.

Başvuru Usulü; Başvurular 19 Eylül 2019 tarihinde başlamış olup son başvuru tarihi ise 30 Eylül olarak açıklandı. Başvuruların başlaması ile elektronik ortamda başvurular alınacaktır. e-devlet üzerinden başvurular alınacaktır. Şahsen ya da posta ile başvuru kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru yapabileceği 5 farklı pozisyon vardır. Yalnızca bir pozisyon için alım yapılacaktır.

Başvurular 19 Eylül 2019 saat 14:00’te başlamış olup 30 Eylül 2019 tarihi saat 11.00’da sona erecektir. Başvuru başlama ve bitiş saatleri farklı olduğu için adaylar süreye dikkat etmelidir.

Motorcu 90, 30 ikmal (aşçı), 80 şoför, 20 kurbağa adam ve dalıcı belgeli 20 kurbağa adam alımı yapılacaktır. Toplamda 240 personel alımı yapılmaktadır. Şoför pozisyonu hariç diğer tüm pozisyonlarda yüzme testi yapılacaktır. Kurbağa adamlar için test çeşitli aşamalardan oluşacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum
İlgili Haberler