En Az Lise Mezunu Astsubay Alımı Yapılacak! Jandarma-KKK-MSB

En Az Lise Mezunu Astsubay Alımı Yapılacak! Jandarma-KKK-MSB

Astsubay olmak isteyen adaylar için yıl içerisinde 3 farklı ilanda en az lise mezunu adaylar arasında astsubay alımı yapılacağını unutmamalı. Erkek ve kadın adayların başvuru yapabileceği detayları haberimizde…

3 farklı ilanda astsubay alımı yapılacağını adaylar unutmamalı!

En az lise mezunu adaylar arasından astsubay alımları yapılacak. Milli Savunma Üniversitesi Astsubay MYO, Jandarma Astsubay MYO ve MSB bünyesine yapılacak astsubay alımlarını kaçırmamaları gerekmektedir.

MSÜ yazılı sınavını geçen ve YKS 'de taban puanı alan adaylar arasından astsubay alımı yapacak. Astsubay Meslek Yüksek Okulu lise mezunları arasından yapacak. 21 yaş şartının arandığı astsubay alımında adayların MSÜ ve YKS 'ye girmesi şartı bulunuyor.

Jandarma Genel Komutanlığı, Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu bünyesine lise mezunu adaylar arasından astsubay alınacak. 21 yaş şartı ile yapılacak astsubay alımında adayların YKS 'ye girme şartı var. YKS 'nin ilk oturumu olan TYT 'de baraj puanı geçen adaylar arasından yapılacak.

MSB Kara-Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları KPSS puanı ile astsubay alımı yapacak. İlanın yayınlanması normalleşme süresi ile ilgili değişiklik gösterebilmektedir.

2020-yili-astsubay-alimi.jpg

Bir önceki alıma göre genel başvuru şartları;

Doğduğu yıl Ocak ayı tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre;

Ön lisans düzeyinde mezunlar için 25 yaşından büyük olmayanlar,

Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar,

Yurt içinde en az iki yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların programlarından mezun olanlar (yurt içi eş değer programlar dikkate alınmayacak, lisans mezunu adayların mezun olduğu program kaynak okul programı olarak kabul edilecek, lisans mezunu adayların mezun olduğu ön lisans programları kaynak okul programı olarak kabul edilmeyecektir.)

KPSS 60 puan şartı aranmaktadır,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zamanaşımına uğramış, yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak,

Sivil ve askerî okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak,

Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak,

Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırmasında olumlu sonuç almak,

Facebook veya cep uygulamamız ile anlık haber al.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum