1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. En Az Lise Mezunu İKM Adayları 6 Eylül Son Gün; ATK Memur Alımı
En Az Lise Mezunu İKM Adayları 6 Eylül Son Gün; ATK Memur Alımı

En Az Lise Mezunu İKM Adayları 6 Eylül Son Gün; ATK Memur Alımı

En az lise mezunu adaylar arasından alımı yapılacak olan İKM alımları başvurusu sona eriyor. ATK memur alımı başvuruları 6 Eylül 2019 itibari ile sona erecek.

A+A-

En az lise mezunu İKM alımı başvuruları 6 Eylül 2019 tarihi itibari ile sona eriyor. ATK memur alımı başvuru şartları, kadro dağılımı ve değerlendirmesi haber içerikte sunulmuştur.

Kadro Biyolog, Kimyager, Büro Personeli, Destek Personeli, Teknisyen, Hemşire, Laborant, Sağlık Teknikeri ve Sağlık Teknisyeni bulunmaktadır. Bu pozisyonlara ayrılan kontenjanın 10 katı kadar aday mülakata alınacaktır. Mülakata çağrılacak olan adaylar KPSS puan üstünlüğüne göre belirlenecektir. İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için ayrılan kadronun 5 katı kadar aday çağrılacaktır.

Hizmetli, şoför ve (memur alımı) infaz koruma memuru alımı için adayların ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmaları gerekmektedir. İnfaz koruma memuru alımına sadece kadın adaylar başvuru yapabilecektir. Büro personeli alımında tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik önlisans programlarından mezun olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru Şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, askerlikle ilgisi olmayan, belirli suçlardan mahrum olmayan, görevini sürekli yapmasına engel akıl hastalığı olmayan, kamu haklarından yasaklı olmayan, istenen eğitim şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilecektir.

Son başvuru günü 6 Eylül 2019 tarihidir. Bu tarihte 35 yaşını doldurmamış olmak gerekir. Yani 01 Ocak 1983 ve sonrası doğanlar başvuru yapabilir. İnfaz ve Koruma Memurluğu içinse 1 Ocak 1988 ve sonrası doğanlar başvuru yapabilecektir. Ayrıca adaylar 18 yaşını tamamlamış olmalıdır.

Başvurular Adli Tıp Kurumu'nun resmi internet adresi üzerinde yapılacaktır. Fotoğraf, KPSS sonuç belgesi, diploma veya geçici mezuniyet belgesi sisteme taranarak eklenmelidir. Pdf ya da resim kabul edilecektir. Başvuru tamamlanınca sistem tarafından adaylara başvuru kayıt numarası verilecektir. Adaylar tek bir pozisyona başvuru yapabilir. Başvurular 6 Eylül 2019 günü saat 17:00’da sona erecektir.

Başvuruların Değerlendirilmesi; Başvurusu kabul edilen adaylar KPSS puanına göre en yüksek puandan başlayarak en düşük puana doğru sıralanır. Her bir pozisyon için ayrı arı liste hazırlanır. İlgili pozisyona göre kontenjanın 5 ya da 10 katı kadar aday sözlü sınava alınır. İstanbul Bahçelievler adresinde mülakat yapılır. Mülakat günü İKM adaylarının boy ve kilo ölçümleri yapılır. Şartları sağlamayanlar mülakata alınmaz. Mülakat sonuçları Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu web sitesinde ilan edilir.

Tüm kadrolu ilanları memur alımı sayfamızda ve cep uygulamamızda bulabilirsiniz.

Adli Tıp Kurumu 57 memur alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum