En Az Lise Mezunu Uzman Erbaş Alımı Mayıs 2018

En Az Lise Mezunu Uzman Erbaş Alımı Mayıs 2018

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan ilan ile MSB Sahil Güvenlik Komutanlığı’na istihdam edilmek üzere en az lise mezunu uzman erbaş alımı duyuruldu. Başvuracaklarda kpss şartı aranmıyor.

Milli Savunma Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığına istihdam edilmek üzere en az lise mezun uzman erbaş statüsünde alım yapılacaktır. Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli Askeri Personel ihtiyacının karşılanması amacıyla personel alımı yapıyor. Başvurular 02 Mayıs 2018 de başlayacak olup 15 Mayıs 2018 de sona erecektir.

Uzman Erbaş için bazı şartlar şöyle: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak. Askerlik hizmetini yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak. Güvenlik soruşturması olumlu olması gerekmektedir. En az lise mezunu olmak. 2018 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) (sözleşmeli er olarak görev yapanların Sayfa-2 Madde-4’ü incelemeleri gerekmektedir.).

Alımı yapılacak bölümler şöyle: Muhafız, kurbağa adam, şoför ve ikmal Kamarot olarak alım gerçekleşecektir. Alımlara ilişkin kılavuz incelenmeden başvuru yapılması önerilmemektedir.

Başvuracak adaylar genel ağ üzerinden yapılacak başvurular ön başvuru niteliğinde olup, adaylar bu başvuruya istinaden sınavlara planlanacaktır. Adayların asıl başvuru işlemleri ise “seçim aşaması işlemleri için geldiklerinde” yapılacaktır.

Ayrıca Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle askeri okullar ile Jandarma ve Sahil Güvenlik eğitim kurumlarından ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak, Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak, Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak ve Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olması gerekmektedir.

Ön başvurular 02 Mayıs 2018 ile 15 Mayıs 2018 tarihleri arasında internet üzerinden www.sahilguvenlik.gov.tr giriş yapıldıktan sonra yapılabilecektir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2018 Uzman Erbaş Alımı Kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum