Enerji Bakanlığı MAPEG 25 Memur Alımı Başlıyor

Enerji Bakanlığı MAPEG 25 Memur Alımı Başlıyor

Enerji Bakanlığı'na bağlı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nün 25 memur alımı başvuruları kılavuzda belirtilen tarihler neticesinde başvurular bugün alınacak. Kurumun internet adresinden indirilecek forumla birlikte şahsen müracaatla başvuru yapılac

Maden ve Petrol İşleri alımlara bugün başlanacak şekilde dün (19 Kasım) Resmi Gazete'de alım ilanı yayımlamıştı. Bugün mesai saatinin başlamasıyla birlikte başvurular kurumda kabul edilecek. Adaylar 6 Aralık 2019 tarihi 17.00'a kadar kuruma giderek başvuru yapabilecek.

Kadro dağılımı belirlendi:

Bakanlığa bağlı kurumda alımı yapılacak 25 kamu personelinin kadro dağılımı 7 jeoloji mühendisi, 7 maden mühendisi, 2 jeofizik mühendisi, 4 petrol ve doğal gaz mühendisi ile 5 inşaat, ekonomi, maliye, işletme olarak belirlendi.

Başvuru adresi:

Duyurusu yapılan kadrolarda alım başvurular için Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü web sitesindeki forum indirilecek. Doldurulan başvuru formu mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesi, 2 vesikalık fotoğraf, kendi el yazısı ile özgeçmişini ve askerlik durum belgesi ile Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim ederek başvuru yapabilecek. Posta ile başvuru yapma imkanı da bulunmaktadır.

Başvuru şartları:

Adayların Jeoloji mühendisliği, maden mühendisliği, jeofizik mühendisliği, petrol ve doğal gaz mühendisliği ile inşaat, ekonomi, maliye, işletme alanlarından mezun olmaları gerekmektedir. KPSS'de mühendis alımları için P1  diğer alımlar için P28 puan türünden en az 80 alınması gerekmektedir. 

35 yaşını tamamlamamış adayların başvuru yapacağı alım ilanı dün Resmi Gazete'de bu gece yarısından itibaren DPB'de de yayımlandı. Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü 25 kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayın. Son dakika memur alımları için memur alımı sayfamızı ziyaret ediniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum