Enerji Bakanlığı Yüksek Maaşla 25 Memur Alımı Duyurusu

Enerji Bakanlığı Yüksek Maaşla 25 Memur Alımı Duyurusu

Resmi Gazete'de yeni bir memur alımı duyurusu daha yayımlandı. 19 Kasım tarihli duyuruda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü farklı unvanlarda 25 kamu personeli alımı yapacağını kamuoyuna duyurdu.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nün alım yapacağı kadroda memurlara yüksek ücret verilmektedir. Özellikle 5 yılını dolduran kamuda çalışan bu kadrodaki memurlar aylık 5-6 bin lira maaş alabilmektedir.

Kontenjana göre alım duyurusu:

Bakanlık tarafından Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruya göre 7 jeoloji mühendisi, 7 maden mühendisi, 2 jeofizik mühendisi, 4 petrol ve doğal gaz mühendisi ile 5 inşaat, ekonomi, maliye, işletme alanlarında kamu personeli alınmak üzere toplam 25 vatandaş kamuda istihdam edilecek.

Başvurular nasıl yapılacak:

Yayımlanan memur alımı duyurusunda başvurular 20 Kasım 2019'da başlayacak. Adaylar 6 Aralık 2019 tarihine kadar Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü internet sayfasından başvuru formunu indirecek. Başvuru formu son gün saat 17.00'da kapanacak.

Aday bu formla birlikte KPSS sonuç belgesini, mezuniyet belgesini, 2 vesikalık fotoğrafını, kendi el yazısı ile özgeçmişini ve erkekler için askerlik durum belgesini Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla göndererek başvuru işlemlerini gerçekleştirmiş olacak.

Öğrenim durumları:

MAPEG tarafından alınacak 25 kamu personeli alımı için kadro dağılımda belirtilen kontenjanlarda yer alan kadrolara göre mezuniyet şartını sağlaması gerekmektedir. Jeoloji mühendisliği, maden mühendisliği, jeofizik mühendisliği, petrol ve doğal gaz mühendisliği ile inşaat, ekonomi, maliye, işletme alanlarından mezun olanlar başvuru yapacak.

KPSS şartı:

Adayın başvuru şartını sağlaması için 2018 veya 2019 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı A grubundan mezun olduğu bölümle ilgili yukarıda belirlenen puan türünden en az 80 puan almış olması gerekmektedir. Puan türü mühendislikler için P1 iken diğer alanlar için P28 olarak belirlenmiştir.

Yaş şartı:

Duyurusu yapılan ilanda başvuru sahiplerinin son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir. Devlet kurumları tarafından yayımlanan memur alım duyurularını kaçırmamak için memur alımı sayfamızı ziyaret edin. Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü 25 kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum