Erciyes Üniversitesi 269 Yeni Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Erciyes Üniversitesi 269 Yeni Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Resmi Gazete ilanıyla Kamu Üniversitesi tarafından 269 kamu personel alımı yapılıyor. Başvuru yapacak adaylar işlemlerini 4 Ağustos 2020 tarihine kadar yapabilecek.

Sözleşmeli personel alımına ilişkin yer alan Kararnameye ekli olan 26556 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırmasına ilişkin olan esaslarda değişiklik yapılmasına ilişkin olan kurallara binaen Erciyes Üniversitesi KPSS (B) puanlarını esas alarak personel alımı yapacak. 

226 Hemşire alımı, 7 Fizyoterapist alımı, 23 Sağlık Teknikeri alımı, 4 Eczacı başvurusu, 1 Psikolog alımlarını bahsedilen ilana özel başvuru ve genel başvuru şartları sağlanması ile istihdam edilecektir. 

Erciyes Üniversitesi Personel İstihdamı Özel Şartları 

Hemşire alımı Başvuruları: 226 Hemşirelik personeli istihdam edilecek olan Erciyes Üniversitesi, yükseköğretim kurumlarının Hemşirelik bölümünden veya hemşirelik kabul edilen sağlık memurluğu lisans programlarından mezun olmalı, ayrıca ameliyathane, yoğun bakım ve kat servisleri gibi alanlarda nöbet usulü çalışmasına engel teşkil edecek bir durumu olmamalıdır. 

Fizyoterapistlik Başvuruları: 7 Fizyo Terapistlik personeli istihdam edilecek olan Erciyes Üniversitesi başvurusunda fizyo terapist başvurusu için yüksek öğretim kurumlarının Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Lisans bölümlerinden mezun olmak ve ayrıca 2 personel için Serebral Palsi ve Pediatrik rehabilitasyonda en az 3 yıl deneyime sahip olmak gerekmektedir. 2 aday için yalnızca lisans programından mezun olmak yeterli olduğu gibi, 1 adayın  kardiyo pulmuner rehabilitasyon alanında yüksek lisans yapmış olması ve bu alanda en az bir yıl deneyimli olması gerekmektedir. 

Sağlık Teknikeri Başvuruları: sağlık teknikerliği başvurularında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi Ön Lisans alanlarının en az birinden mezun şartı aranmak ile birlikte toplam 23 tekniker alımından 2 tanesi Diyaliz bölümü, 3 tanesi Radyo terapi bölümü, 1 tanesi Elektronörofizyoloji bölümü, 1 tanesi Odyometri bölümü, 9 tanesi radyoloji ve Tıbbi Görüntüleme bölümü Ön Lisans Programlarından mezun olmalıdır. 

Eczacılık Başvuruları: 4 eczacı başvurusu yapılması hedeflenen Eczacılık alanında isrihdam edilecek personellerin Yükseköğretim kurumlarının Eczacılık Lisans Bölümlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir. 

Son olarak başvuru süreci ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün boyunca Erciyes Üniversitesi resmi internet hesabı olan http://www.erciyes.edu.tr/ web hesabına gerekli evraklar ile birlikte adaylar tarafından bildirilmelidir.

Başvuru kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.