Erdoğan: Ek Göstergeyi 3600’e Çıkaracağız

Erdoğan: Ek Göstergeyi 3600’e Çıkaracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim beyannamesi kapsamında memurların ek göstergelerinin 3600’e çıkarılacağının müjdesini verdi.

Adaletsizlik Giderilecek

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce polislerin 3600 ek gösterge sorununu çözeceklerini vaat etmişti. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan da seçim beyannamesinde ek göstergenin 3600 yapılacağını ve adaletsizliğin giderileceğini açıkladı. Erdoğan hangi memurlara bu imkanın tanınacağını da teker teker saydı. Bu kapsamda öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerini sayan Erdoğan diğer idarecileri de listeye dahil etti.

Erdoğan 24 Haziran sonrası yeni bir dönem başlayacağını bu dönemde birlik olmaları gerektiğini ifade etti. İrade ve cesaret ile Türkiye’nin şahlanacağını ve daha da çok büyüyeceğini ifade etti.

Emekli Maaşları Nasıl Etkilenecek?

3600 ek gösterge düzenlemesi yapıldığı takdirde emekli maaşlarının 5’te 1 oranında artması beklenmektedir. Örnek olarak verecek olursak 2.400 lira maaş alan bir kişinin maaşı 3600 ek göstergeye geçmesi halinde 480 lira kadar artış gösterecektir. Bu da mevcut şartlar altında son derece iyi bir zam olarak kabul edilmelidir.

Diğer Cumhurbaşkanı adaylarının da bu yönde vaatlerinin bulunması emekliler açısından sevindirici karşılanmaktadır. Zira her halükarda bu imkana kavuşacaklardır. Ancak 3600 ek gösterge sorunun bir hayli uzun süredir bulunduğunu da ifade etmek gerekir. işte bu sebeple düzenlemelerin en kısa süre içerisinde yapılması da son derece önem arz etmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.