Et ve Süt Kurumu 24 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Et ve Süt Kurumu 24 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Et ve Süt Kurumu tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilan detayları açıklandı. Toplamda 24 kişilik personel alımı yapacak olan kurum bünyesinde Veteriner, Mühendis ve Memur alımı gerçekleştirilecektir. İşte detaylar…

Türkiye genelinde devam eden ve adaylar tarafından merakla beklenen kamu personeli alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor. ÖSYM tarafından merkezi atama usulü ile gerçekleştirileceği ilan edilen alımlara ait son başvuru süreçleri dahilinde yeni kılavuzlar yayımlandı. İşte detaylar…

Et ve Süt Kurumu Personel Alımı

2020 kamu personeli alımı için yayımlanan ve ÖSYM tarafından merkezi usuller dahilinde yapılacak olan atamalar kategorisinden ilan edilen duyurulara göre Et ve Süt Kurumu tarafından farklı unvan ve niteliklerde istihdamların yapılacağı beyan edilmektedir.

2020/1 Tercihleri

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacağı ilan edine memur alımı istihdam süreçleri dahilinde merkezi atama yapılacaktır. Adaylar başvuru şartlarını sağlamaları halinde online tercihlerini yapacak olup; merkezi sistem ile görevlendirmeler tayin edilecektir.

Şehir Bilgileri

Et ve Süt Kurumu tarafından kabul edilecek olan memur alımı istihdam ilan bilgilerine göre; adayların görev yapacakları şehirler hakkında açıklama yapılmıştır. İlgili ilan detaylarında; adayların Ankara, Bingöl, Denizli, Erzincan, Erzurum, İstanbul, Sakarya, Sivas, Van ve Yozgat illerinde istihdam edileceği açıklanmıştır.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Et ve Süt Kurumu personel alımları için verilen unvan ve kontenjan bilgilerine göre; alımlar için 3 Mühendis alımı; 20 Memur alımı ve 1 Veteriner alımı yapılacaktı.

Nitelik Kodları

Her aday kılavuzda yer alan özel başvuru şartlarını sağlamak ile yükümlüdür. ÖSYM resmi internet sayfasında yer alan kamu personel alımı başvuru kriterlerinin haricinde, adayların dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise nitelik kodları alanında yer almaktadır.

Kılavuzda yer alan  bilgilere göre; eğitim ve nitelik kriterlerini belirleyen kodlar arasından; 4611, 4669, 4001 ve 4607 numaralı ilanlar aracılığı başvuru yapılacaktır.

Adaylar 4 Ağustos 2020 tarihine kadar tercih ücretlerini yatırarak ÖSYM AİS sistemi üzerinden başvurularını tamamlayacaktır. Başvuruların nasıl yapıldığı bilgisine ilgili haberimizden erişebilirsiniz.

Et ve Süt Kurumu personel alımları başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.