Et ve Süt Kurumu, Kasap Olma Şartları Nelerdir?

Et ve Süt Kurumu, Kasap Olma Şartları Nelerdir?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı olan kuruluşlardan Et ve Süt Kurumu dahilinde Kasap unvanı ile görevli personel olabilmek için gerekli şartlar nelerdir? Et ve Süt Kurumu Kasap başvuruları nasıl yapılır? Merak edilen sorular üzerine derlenen d

Türkiye’de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren kuruluşların içerisinde en fazla istihdam sağlayan kuruluşlardan bir tanesi olan Et ve Süt Kurumu dahilinde Kasap nasıl olunur? Kasap başvuru şartları nelerdir?

Bakanlıklar nezdinde sadece bürokratik görevlendirmeler ile değil zaman zaman sözleşmeli olmak üzere kadrolu kamu personel alımı sürecinde hizmet sektörü meslek gruplarından da istihdamlar yapılmaktadır.

standar-ic-haber-013.jpg 2019 İkinci Açıktan ve Naklen Memur Atama Kontenjanları Belirlendi

Bahsi geçen meslek gruplarından yetkinlik belgesi zorunluluğu bulunan ve Et ve Süt Kurumu dahilinde görev alması gereken mesleklerden bir tanesi de Kasap mesleğidir.

2017 yılında revize edilen gıda ve sağlık konulu çalışmalar ve yasalar uyarınca yaptıkları işe daha fazla ehemmiyet vermek zorunda olan kasaplar için bakanlıkta çalışmak bir istihdam tercihi olarak ön plana çıkmaktadır.

Et ve Süt Kurumu Kasap Başvuru Şartları Nelerdir?

Et ve Süt Kurumu dahilinde görev almak sureti ile çıkılan istihdam ilanlarını bekleyen kasaplar için en önemli kriter mesleki yeterliliktir. Eğitimden ziyade tecrübe ve devlet tarafından onaylı bir sertifikaya sahip olmak, kasap meslek grubu için asıldı.

MEB, ESK ve İŞKUR tarafından düzenlenen et işçiliği ve kasaplık eğitiminden (SEKAP) sertifikasına sahip olan kasapların; Et ve Süt Kurumu tarafından çıkılacak olan kasap personel alımını takip etmeleri ve ilanın hazırlandığı Et ve Süt Kurumu şubesine doğrudan başvuru yapmaları gerekmektedir. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.