Extra iş ile ayda 7 Bin TL maaşlı başvuru şartları yayınlandı

Extra iş ile ayda 7 Bin TL maaşlı başvuru şartları yayınlandı

Extra iş ile ayda 7 bin TL maaşlı başvuru şartları yayınlandı. Ekonomik şartların kötüleştiği şu zamanda bir çok kişi ek gelir nasıl elde edebilirim sorgusu içerisinde. Belirli bir alanda kendinizi geliştirdiyseniz tamda bu haber size göre.

Extra iş ile 7 bin TL maaş almak için başvuru şartları yayınlandı. Ekonomik zorluklar göz önüne alındığı üzere bir çok kişi ek iş veya ek gelir elde etmenin yöntemlerini araştırıyor. Bu kapsamda yayınlanan şartları sağlıyor iseniz bu haber size göre hazırlanmıştır.

Bilirkişilik mesleği hakkında bilmediğiniz koşulları ve gelir durumunu sizlere hazırladı. Her yıl Adalet Bakanlığı duyurusundaki yasal şartları karşılayıp, atandığınız takdirde siz de bilirkişi olabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı mahkemelerde ve diğer keşif durumlarında hukuki dayanak harici mesleki deneyim ve bilgi sahiplerinden raporlama istemektedir. Bu kapsamda hem işinizi yaparak hem de iş harici rapor hazırlayarak 7 bin TL maaşa kadar kazanç elde edilebilir.

Adalet Bakanlığı tarifesi 165 ila 330 lira arasında değişiyor. Mesela sulh ve icra davalarında ücretler 165 lira iken, iş ve kadastroda 220 mülkiyet, marka ve asliye ticaret davalarında ücretler 330 lira. Ancak hakim işin önemine göre bu ücreti takdir yetkisini de kullanarak ciddi oranda artırabilir.

Ağırlıklı olarak her alanda olmakla birlikte otomotiv, gayrimenkul, inşaat, eğitim, sağlık gibi sektörler yanında kurumsal bir çok firma ile çalıştıklarını ekliyor. İmza incelemeleri, görüntü incelemeleri ve iyileştirmesi, tazminat hesaplamaları, yangın tespitleri, kıdem tazminatı hesabı gibi birçok davada için danışmanlık hizmeti veriyorlar.

Bilirkişi başvuru şartları; T.C. vatandaşı olmak. Yirmibeş (25) yaşından küçük olmamak. Başvuru tarihinde fiil ehliyetine sahip olmak. En az 3 (üç) yıllık mesleki deneyime sahip olmak. Affa uğramış ya da ertelenmiş olsa dahi, devlete karşı işlenen suçlar ile zimmet, irtikâp, rüşvet, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi bir suçtan veya kaçakçılık, resmi ihaleye fesat karıştırma, yalan tanıklık gibi suçlardan hükümlü bulunmamak.

Disiplin yönünden meslekten çıkarılmamış olmak. Kendi isteği dışında bir bilirkişi listesinden çıkarılmamış olmak. Başka bir adalet komisyonunun listesinde kayıtlı olmamak. Meslek mensubu olarak görev yapabilmek için aranılan şartları haiz olmak. Bu şartlara sahip iseniz bilirkişi olabilirsiniz. Başvurular bağlı bulunduğunuz şehirde bulunan Adalet Komisyonları'dır. Adalet Sarayı veya Adliyelerde bu komisyonlar bulunmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum