Eylül Ayı Geçmesine Rağmen Polislerin Mazeret Tayinleri Açıklanmadı

Eylül Ayı Geçmesine Rağmen Polislerin Mazeret Tayinleri Açıklanmadı

Mazeret dilekçesi vererek tayin talebinde bulunan polislerin bu taleplerinin sonuçları halen daha açıklanmadı.

Resmi Açıklama Bekleniyor

Sağlık, eğitim gibi mazeretleri gerekçe göstererek tayin isteyen polislerin taleplerinin sonuçları halen daha açıklanmadı. Doğu ve batı tayinleri gibi tüm atamaların sonuçları açıklanırken geriye sadece mazeret atamaları kaldı. Bu konuda yetkililerden de herhangi bir açıklama gelmezken polisler mağduriyetlerini duyurmaya çalışıyorlar.

Sağlık Sorunları Ön Planda

Mazeret dilekçelerinin içerisinde en büyük sorunlardan birisini sağlık sorunları oluşturuyor. Başvuruda bulunanların kendilerinin ya da yakınlarının yaşadıkları sağlık sorunları nedeniyle verilen dilekçeler halen daha incelemeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda yapılan uygulamalara bakıldığında mazeret sorunlarına Eylül ayı içerisinde cevap veriliyordu. Hali hazırda ise Eylül ayı sona ermesine rağmen henüz Emniyet teşkilatından bir açıklama yapılmadı. 

Ailelerin bütünlüğünün bozulmaması ve yaşanılan mağduriyetlerin daha da büyümemesi için verilen dilekçelerin biran evvel dikkate alınması ve sonuçlarsının açıklanması bekleniyor. Herkesin malumu olduğu üzere okul döneminin de başlamış olması sebebiyle de ailelerin yeni bir düzen kurmaları daha da zorlaşacaktır. Sayıları binlerle ifade edilen kişilerin ve ailelerin mağduriyetlerinin giderilmesi için yöneticilerin harekete geçmeleri bekleniyor. Umarız ki biran evvel yetkililerden açıklamalar gelir ve bekleyenlere bir umut olur. Ayrıca mazeretin kabul edilip edilmeyeceği konusu da insanların zihninde yaşadıkları belirsizliği giderek daha da derinleştirmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.