1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Eylül Ayı İKM Alımı Bitiyor, Adli Tıp Kurumu 57 Kamu
Eylül Ayı İKM Alımı Bitiyor, Adli Tıp Kurumu 57 Kamu

Eylül Ayı İKM Alımı Bitiyor, Adli Tıp Kurumu 57 Kamu

Eylül Ayı İnfaz Koruma Memuru Alım başvuruları bitiyor. Adli Tıp Kurumu tarafından yayınlanan 57 kamu personel alımı ilanları çeşitli kadrolarda istihdam edilecektir. ATK memur alımı başvuru şartları neler?

A+A-

Eylül ayı İKM (infaz koruma memuru) alımı başvuruları bitiyor. Adli Tıp Kurumu en az lise mezunu adaylar arasından 57 kamu personel alımı yapacaktır. Branş bazda kadro dağılımı; biyolog, kimyager, büro personeli, hizmetli, şoför, teknisyen, hemşire, laborant, infaz ve koruma memuru, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni kadrolarında görevlendirmek üzere toplamda 57 personel alımı yapacağını açıkladı. ATK memur alımı başvuru şartları neler?

Başvuru yapmak isteyenler 6 Eylül 2019 tarihi saat 17.00 bitimine kadar yapabilirler. Başvurular Adli Tıp Kurumu resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

Adaylarda aranan genel şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 1 Ocak 1983 ve sonrasında doğmuş olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, anayasal düzenin işleyişine karşı herhangi bir suç işlememiş olmak yer almaktadır.

Hizmetli, şoför ve (memur alımı) infaz koruma memuru alımı için adayların ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmaları gerekmektedir. İnfaz koruma memuru alımına sadece kadın adaylar başvuru yapabilecektir. Büro personeli alımında tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik önlisans programlarından mezun olmak şartları aranmaktadır.

Kimyager, biyolog, laborant kadrolarına yapılacak olan alımlarda adayların alanlarıyla ilgili bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir. Hemşire alımında ise dört yıllık eğitim veren üniversitelerin hemşirelik, hemşirelik ve sağlık hizmetleri veya sağlık memurluğu bölümlerinin birinden mezun olmak şartları aranmaktadır.

Adli Tıp Kurumu 57 memur alımı kılavuzu tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.