FETÖ Yapılanmasının Yeni Karargahı

FETÖ Yapılanmasının Yeni Karargahı

Fethullah Gülen Türkiye’den temizlenirken başka yerde kendine yeni zemin hazırladığı duyumu yayıldı.

Alınan bilgiye göre FETÖ yapılanması bu kez de Kahire, Mısır’da toplanıyor. Mısır da bu işe sıcak bakıyor gibi. Çünkü Mısır, Fethullah Gülen’den herhangi bir iltica talebi gelmesi halinde bunu değerlendireceklerini açıkladı.

FETÖ’nün Türkiye’deki yapılanması çökertilince Arap ülkelerindeki FETÖ yapılanmasına ait üst düzey kişiler bir araya gelerek toplantı yaptı. Duyumlara göre, merkez karargah bölgesini Kahire olarak kullanmayı kararlaştırdılar. Daha önce Mısır’da görev yapmış, Mısır’ı iyi bilen FETÖ üyelerinin Mısır’a gelmeye başladıkları iddia ediliyor.

Mısır’da bazı televizyon kanalları Türkiye’deki darbeyi destekliyordu. Bu yayınlara katılıp Türkiye aleyhinde yorumlar yapan, Türkiye’deki darbe girişimini destekler nitelikte konuşan FETÖ yapılanmasına ait kişilerin sayılarının artması da Mısır’da yeni bir toplanmanın kurulacağının işareti olabilir. FETÖ’nün Mısır’daki faaliyetlerine bakıldığında 1990’dan itibaren bir artış görülmekte. Kahire’de Fethullah Gülen’e ait 4 öğrenci yurdu bulunmakta. İşte bunların hepsi birleşince Mısır’da yeni bir toplanmanın baş gösterdiği ihtimali de artıyor.

Ayrıca Kahire’de FETÖ’ye ait sadece yurtlar yok. FETÖ’ye ait dil kursu, kitapevi ve bir de kültür merkezi var. Mısır Başbakanı Şerif İsmail, Fethullah Gülen’den bir iltica talebinin henüz ellerine ulaşmadığını belirtti. Fakat Başbakan Şerif İsmail; Fethullah Gülen, Mısır hükümetinden iltica talep ederse Mısır hükümetinin bunu değerlendireceği belirtti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.