Fırat Üniversitesi KPSS B ile 362 sözleşmeli personel alıyor

Fırat Üniversitesi KPSS B ile 362 sözleşmeli personel alıyor

28 Temmuz 2020 Resmi Gazete ilanları yayımlandı. Yayımlanan istihdam ilanlarında yer alan bilgilere göre Fırat Üniversitesi bünyesinde 362 kişilik kontenjan ile kamu personeli alımı yapılacaktır. Sözleşmeli personel alım detayları haberimizde…

Türkiye genelinde yayımlanması beklenen kamu personeli alımı, memur alımı, sözleşmeli personel alımı ve sürekli işçi alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Adaylar Resmi Gazeteden yayımlanan başvuru kılavuzlarını incelemeye başladı…

Elazığ İş İlanları

Elazığ iş ilanları dahilinde yayımlanan üniversite personel alımı için çok sayıda kontenjan açıldığı ilan edildi. Yayımlanan bilgilere göre farklı unvanlarda toplamda 362 kişilik sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacaktır. İş ilanları ise Fırat Üniversitesi personel alımı kapsamında yayımlanmaktadır.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Fırat Üniversitesi kamu personeli alımı için yayımlanan kılavuz bilgilerine göre; adayların toplamda 362 kişilik kontenjan ile personel alımı yapacağı açıklandı. Adaylar sağlık personeli alanında istihdam edilecek olup; unvan ve kontenjan bilgileri aşağıdaki şekilde listelenmektedir.

5 Eczacı, 5 Fizyoterapist, 3 Psikolog, 3 Diyetisyen, 5 Biyolog, 250 Hemşire, 15 Ebe, 42 Sağlık Teknikeri, 14 Laborant, 10 Diğer Sağlık Personeli ve 10  Röntgen Teknisyeni alımı yapılacaktır. 

Başvuru Süreci

İlgili ilan 28 Temmuz 2020 Resmi Gazetesinde yayımlandı. Adayların ilanlara başvuru yapabilmesi için tek tercih yapma hakkı bulunmaktadır. Fırat Üniversitesi sözleşmeli sağlık personeli alımı için her aday ilanın resmi gazetede yayımlandığı günden itibaren 15 gün süre ile başvuru yapma hakkına sahiptir.

Başvuru Şartları

Adayların Fırat Üniversitesi sözleşmeli sağlık personeli alımı başvurularını tamamlayabilmek için KPSS B grubu puanlarına sahip olması gerekmektedir. Her aday KPSS puan sıralaması ile istihdam edilecek olup; sadece Eczacı alımları için istisna uygulanacaktır.

Fırat Üniversitesi resmi internet sayfası üzerinden yapılacak olan başvurular, sadece online olarak kabul edilecek olup; şahsen veya posta yolu ile yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir.

Sözleşmeli sağlık personeli alımlarına dair üniversite rektörlüğünden onaylı şekilde hazırlanan başvuru kılavuzunda özel başvuru şartları da yer alıyor olup; her aday başvurularını yapmadan önce başvuru kılavuzunu incelemekle yükümlü olacaktır.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.