1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Fırat Üniversitesi KPSS En Az Puan Şartsız 100 Personel Alımı Yapıyor
Fırat Üniversitesi KPSS En Az Puan Şartsız 100 Personel Alımı Yapıyor

Fırat Üniversitesi KPSS En Az Puan Şartsız 100 Personel Alımı Yapıyor

Fırat Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre çeşitli kadrolarda istihdam etmek üzere toplamda 100 personel alımı yapılacağı açıklandı.

A+A-

Fırat Üniversitesi, 7 Temmuz 2019 tarihinde Resmi Gazete’de personel alım ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre çeşitli kadrolarda istihdam etmek üzere Kamu Personeli Seçme Sınavı en az puan şartsız 100 personel alımı yapılacaktır.

Başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihi olan 22 Temmuz 2019 tarihine kadar Fırat Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylarda aranan genel şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az 18 yaşında olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, anayasal düzenin işleyişine karşı herhangi bir suç işlememiş olmak, görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi bulunmamak yer almaktadır. Ayrıca adayların 2018 KPSS puanına da sahip olması gerekmektedir.

79 hemşire alımı için adayların; dört yıllık eğitim veren üniversitelerin hemşirelik, hemşirelik ve sağlık hizmetleri veya sağlık memurluğu bölümlerinin birinden mezun olması gerekmektedir.

20 sağlık teknikeri alımında; meslek yüksekokullarının radyoloji veya tıbbi görüntüleme, anestezi, patoloji laboratuvar, sağlık laboratuvarı, ağız diş sağlığı, diş teknik sekreterliği bölümlerinin birinden mezun olmak şartı aranmaktadır.

1 fizyoterapist alımı için dört yıllık eğitim veren üniversitelerin fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünden mezun olma şartı aranmaktadır.

Fırat Üniversitesi KPSS en az puan şartsız 100 personel alımı ilan metninin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.