Fon Denetçi ve Fon Uzman Yardımcılığı, Fon Avukatlığı Giriş

Fon Denetçi ve Fon Uzman Yardımcılığı, Fon Avukatlığı Giriş

Tasarruf mevduatı sigorta fonu tarafından yapılan açıklamaya göre, alımlar yapılacak. Peki, detayları nedir? 5 adet fon denetçi yardımcısı, 15 adet fon uzman yardımcısı ve 15 adet fon avukatı alımı olacak. Fon denetçi ve uzman yardımcılığı alımları için s

Tasarruf mevduatı sigorta fonu Fon Denetçi Sınav Başvuru Şartları 
Başvuru şartları neler? Adaylar belirlenen kadrolar için 9.dereceden açılmış olan kadrolara başvurularını başvuru şartlarını sağlamaları durumunda direkt olarak yapabilecekler. Sınava katılmanız için sağlamanız gereken şartlar aşağıda verilmiştir.

Fon denetçi yardımcılığı alımı şartları;
4 yıllık siyasal bilgiler, iktisadi bilgiler, hukuk, idari ve iktisat işletme, mühendislik fakültelerinin bilgisayar, elektrik gibi bölümlerden mezun olmak. 2018 – 2019 KPSS puanının en az 5 olması şartlar arasında.

Fon uzman yardımcılığı alımı şartları;
4 yıllık eğitim veren iktisat, işletme, hukuk, mühendislik için belli mühendislik birimlerinden mezun olmak. KPSS A grubu sınav puanının minimum 75 olması istenen şartları arasında. Aynı zamanda ÖSYM tarafından yapılan İngilizce seviye tespitinde en az 50 almış olmak.

Fon avukatlığı alımı şartları;
Avukat ruhsatının olması, KPSS’den en az 70 almış olmak.
Yukarıda verilen başvurular için fon denetçi genel başvuru şartları kapsamında ise 35 yaşını doldurmamış olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hastalığın olmaması, kanunlara uygunluk gibi genel şartların aranması da söz konusudur. 

Fon Denetçi Alımları Sınav Başvuru Tarihi
Yapılacak olan alımlar için başvuru tarihi verilmiştir. Yukarıda verilen koşulları taşıyan kişilerin sınav başvurularını belirlenen tarih kapsamında yapması gerekiyor. 7 ekim 2019 tarihi itibariyle başvurular kabul ediliyor. Fon denetçi alımları son başvuru tarihi için verilmiş olan tarih ise 28 Ekim 2019’dur. Başvuru sırasında istenecek olan belgeleri bu tarih aralığında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Büyükdere Cd. No:143 Esentepe – İstanbul üzerinden temin etmek gerekiyor. Fona ulaşacak şekilde posta yolu ile iletilir. Eksiksiz belgeli olan başvuruların kabul edilmesi sağlanacaktır. Kamu personel alımı başvurusu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.