Gaziosmanpaşa Üniversite Beden Eğitimi Spor Okulları

Gaziosmanpaşa Üniversite Beden Eğitimi Spor Okulları

Yeni yayınlanan ilan ile Gaziosmanpaşa Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Okulları öğrenci alımı yapacak. Alıma branş bazda ve başvuru şartları nasıl sıralanmıştır.

Gaziosmanpaşa Üniversite yeni yayınladığı ilan ile Beden Eğitimi ve Spor Okullarına öğrenci alacağını duyurdu. Yayınlanan ilana göre şartları uyan adaylar başvurularını 5 Ağustos 2019 ile 18 Ağustos arasında kayıt yaptırabilirler.

Branş bazda futbol, voleybol, masa tenisi, badminton, halkoyunları, hentbol, atletizm, engelli, yüzme, basketbol ve güreş olarak ilan edilmiştir.

Başvuru Şartları; T.C. vatandaşı olmak. Başvuru tarihinde bir ortaöğretim kurumundan mezun veya mezun olabilir durumda olmak (Kesin kayıt tarihlerinde mezuniyet belgesini beyan edemeyen aday kayıt hakkını kaybeder).

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölümlerinden Beden Eğitimi Öğretmelik bölümü Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programına 2019-TYT puanının en az 180 veya 2018 TYT dönüştürülmüş puanının (2019-TYT Nihai sınav puanı) en az 180 olması gerekir.

Antrenörlük Eğitimi bölümü Anrenörlük Eğitimi Programı( I ve II. öğretim) başvuruda bulunabilmek 2019-TYT puanının en az 150 veya 2018 TYT dönüştürülmüş puanının( 2019-TYT Nihai sınav puanı) en az 150 olması gerekir.

Engelli adaylardan (bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, MR (mental retardasyon) ile “yaygın gelişimsel bozukluklar” (otizm spektrum bozuklukları (OSB), Asperger sendromu, RETT sendromu, dezintegratif bozukluklar, sınıflanamayan grupta yer alan yaygın gelişimsel bozukluklar) 2018 TYT puanı en az 100 , 2019 TYT en az 100 veya 2018 TYT dönüştürülmüş puanının( 2019-TYT Nihai sınav puanı) en az 100 ve üzerinde olanlar, durumlarını “engelli sağlık kurulu raporu” ile belgelemeleri kaydıyla, özel yetenek sınavlarına kabul edilir.

Başvuru Aşamaları Ve Gerekli Belgeler; Adaylar; 5-18 Ağustos 2019 tarihleri arası web sayfası üzerinden online ön kayıt yapacaklardır. (Online ön kayıt yapmayan adaylar daha sonra sınav başvurusu yapamazlar).

Adayların online kayıt esnasında biyometrik fotoğraflarını sisteme yüklemeleri zorunludur. (Yeni nüfus cüzdanı veya pasaport için istenilen, beyaz fonda ve desensiz olmalıdır).

Adaylar programlarda ilan edilen spor branşlarından sadece bir tanesinden başvuru yapabilir.

Adaylar; Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü (Örgün Öğretim ve İkinci Öğretim), programlarında belirlenmiş branş ve kontenjanlara başvurabilirler.

Her aday programlarda belirtilen branş ve cinsiyet kontenjanını gösteren tabloları da göz önünde bulundurarak kendi öncelik sırasına göre bölüm tercih veya tercihlerini yapabilir.

Web üzerinden online olarak başvurusunu tamamlayan adaylar kayıt sonunda alacakları ve kendilerine ait ıslak imzalı başvuru formunu ve ekinde istenen tüm belgeleri belirtilen tarihte mesai bitimine kadar Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi yerleşkesindeki Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kayıt Ofisine şahsen veya resmi vekili yoluyla teslim edeceklerdir.

Online kayıt işlemlerinde doğabilecek aksama vb. durumlarda kayıtlar, belirtilen Ön Kayıt ve Evrak Teslimi süresinde, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi yerleşkesindeki Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kayıt Ofisinde yapılacaktır.

Aday Online Kayıt süresince, program tercihlerinde değişiklik yapabilir fakat branş değişikliği yapamaz. Ön kayıt ve evrak tesliminden sonra program tercihinde de değişiklik yapılmaz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.