1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Gebze Teknik Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımı Yapıyor
Gebze Teknik Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımı Yapıyor

Gebze Teknik Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımı Yapıyor

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü 4 öğretim görevlisi ve 36 araştırma görevlisi alımı yapmaktadır.

A+A-

Alım Yapılacak Kadrolar
Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında 40 öğretim elemanı alım ilanına çıkılmıştır. Üniversiteye bağlı fakültelerde istihdam edilmek üzere ders verecek 4 öğretim görevlisi alınacaktır. Ayrıca 36 da araştırma görevlisi alımı yapılacaktır. Başvurmak isteyen adaylar kurumun internet adresinden ilgili ilana ulaşabilecektir.

İlanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarih itibariyle başvuru yapmak mümkündür. Adaylar şahsen ya da e posta ile başvuru yapabilir. Son başvuru tarihi 3 Eylül 2019’dur. Ön değerlendirme 11 Eylül 2019 tarihinde yapılacaktır ve sınava girecek olan adaylar belirlenir. Sınava girmeye hak kazanan adayların listesi www.gtu.edu.tr adresinden ilan edilecektir. Listeye girmeye hak kazanan adaylar 16 Eylül tarihinde sınava alınacaktır. Sınav sonuçları ile alınacak olan adaylar da belli olacaktır. Nihai sonuçlar 23 Eylül 2019 tarihinde açıklanacaktır. 

Başvuru Şartları
Gebze Teknik Üniversitesi Senatosunun 07/08/2019 tarih ve 2019/08-02 sayılı Kararı ile açılan kadrolara ilişkin başvuru şartları belirlenmiş ve duyuruda ilan edilmiştir. Her bir pozisyon için aranan şartlar farklılık göstermektedir. Bu yüzden başvuru yapacak adayların ilanı incelemesinde fayda vardır. 

Temel bilimler fakültesi, bilişim teknolojileri enstitüsü, mimarlık fakültesi, mühendislik fakültesi ile nanoteknoloji enstitüsüne alımlar yapılacaktır. Ayrıca rektörlüğe yabancı diller bölümünde 2 öğretim görevlisi alınacaktır. 

Başvuru şartları arasında her bir bölüm için belirli bir alanda çalışma yapmış olma şartı aranmaktadır. Yapılan daha önceki çalışmalar da başvuru esnasında sunulacaktır. Ayrıca mezuniyet notu, ALES ve YDS puanı da aranmaktadır.

Bu şartlar her bir kadro için ayrı ayrı değerlendirilecektir. Yapılan değerlendirme sonucunda en yüksek puanlı adaylardan başlayarak liste yapılacaktır. Listeye giren adaylar sınav, mülakat gibi aşamalarda başarılı olduktan sonra alınacaktır. Bu kapsamda alınacak olan 4 öğretim görevlisi ders verirken, 36 araştırma görevlisi ise öğrenci olarak akademik çalışmalarda bulunacaklardır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.