1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Gençlik Bakanlığı KPSS 50 Puanla 3 Bin 200 Personel Alımı Başlıyor!
Gençlik Bakanlığı KPSS 50 Puanla 3 Bin 200 Personel Alımı Başlıyor!

Gençlik Bakanlığı KPSS 50 Puanla 3 Bin 200 Personel Alımı Başlıyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tüm şehirlerde görevlendirilmek üzere KPSS 50 puan üstü alanlardan 3.200 personel alımı için başvurular başlıyor.

A+A-

Başvuru Süresi ve Şekli; Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 3200 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacak. Başvuran adaylarda KPSS 50 puan üzeri alma şartı aranıyor. Başvurular 18 Mayıs 2018 tarihi itibariyle başlayacak ve 4 Haziran 2018 tarihinde mesai bitimine kadar sona erecektir.

Başvuru yapmak isteyen adaylar e-devlet üzerinden başvurularını yapabileceklerdir. Adaylar http://basvuru.gsb.gov.tr/ adresinden “Sözleşmeli Spor Uzmanı ve Antrenör Alımı Başvuru Formu” doldurarak başvurularını yapabilirler. Başvuru formunda istenen bilgiler eksiksiz ve detaylı olarak doldurulmalıdır.

Sözleşmeli olarak istihdam edilecek personeller için 16 Temmuz 2018 tarihinden başlayarak sözlü sınav yapılacaktır. 15 farklı ilde kurulacak olan 16 komisyon tarafından sözlü sınav yapılacaktır.

Alım Yapılacak Kadrolar

Söz konusu ilan kapsamında 1800 antrenör ve 1400 spor uzmanı alınacaktır. Spor uzmanları 1050 spor eğitim uzmanı, 98 spor psikologu, 52 spor beslenmecisi, 111 spor fizyoterapisti, 89 spor masörü olarak dağıtılacaktır. Spor masörü ise 42 kadın ve 47 erkek şeklinde alınacaktır. Toplamda 3200 kişi alım meslek gruplarına göre bu şekilde dağıtılacaktır.

Adaylarda Aranan Şartlar

Spor psikologu adayları psikoloji alanında yükseköğretim (lisansüstü eğitim, kurs, araştırma çalışması vb.) görmüş ve bunu belgelemiş olmalıdır.

Spor fizyoterapisti adayları fizik tedavi ve rehabilitasyon lisans mezunu olmuş ve lisansüstü eğitim gördüğünü belgelemiş olmalıdır.

Spor beslenmecisi adayları beslenme ve diyetetik lisans mezunu olmuş ve spor beslenmesi konusunda lisansüstü eğitim gördüğünü belgelemiş olmalıdır.

Spor masörü adayları yüksekokul mezunu olmuş, spor masörlüğü belgesi almış ve en az bir yıl fiilen spor masörü olarak çalışmış olmalıdır. Beden eğitimi ve spor öğretimi veren yükseköğretim kurumundan mezun olanlar tercih sebebidir.

Spor eğitim uzmanı adayları beden eğitimi ve spor eğitimi veren alanlardan (beden eğitimi öğretmenliği hariç) lisans mezunu olmuş ve lisansüstü çalışma yapmış olmalıdır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı için başvurular 18 Mayıs 2018 yani yarın başlıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 3200 personel alım kılavuzu için tıklayınız. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.