1. HABERLER

  2. PERSONEL ALIMI

  3. Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 Bin 243 Sürekli İşçi Alımı Sonuçlarını İlan Etti
Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 Bin 243 Sürekli İşçi Alımı Sonuçlarını İlan Etti

Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 Bin 243 Sürekli İşçi Alımı Sonuçlarını İlan Etti

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilmesi planlanan 3 bin 243 sürekli işçi alımlarına dair beklenen sınav sonuçları açıklandı. Gençlik lideri...

A+A-

Kamu kurum ve kuruluşlarında devam eden istihdam alım süreçlerine dair yapılması daha önceden kararlaştırılan personel alımlarına dair uygulanan sınavların sonuçları, adaylar tarafından merakla beklenmeye devam ediyordu.

Geçtiğimiz hafta içerisinde adayların beklentilerinin devam ettiğine dair haberler basına yansırken, söz konusu Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı sonuçlarının bu hafta içerisinde açıklanması öngörülüyordu.

GSB bünyesinde gerçekleştirilecek olan istihdamlara dair verilen unvan bilgilerine ve nitelik bilgilerine göre alımların sürekli işçi statüsünde ve 3 bin 243 kişilik kontenjan ile yapılacağı açıklandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı il müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere 6-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında 81 il müdürlüğümüzde uygulanmış olan sürekli işçi alımı sözlü sınavının sonuçları açıklandığı bilgisi bakanlık tarafından ilan edildi. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi sitesinden erişebilecek sonuçların akabinde adayların; Asil olarak sınavı kazanan adaylar olarak 19 Ağustos - 23 Ağustos 2019 tarihleri arasında olmak kaydı ile daha önce ki tarihlerde müracaat etmiş oldukları il müdürlüklerine belgeleriyle şahsen müracaat edecekleri bilgisine de ayrıca yer verilmiştir.

GSB sözleşmeli personel alımı başvuruları sırasında; Beyan Formu, Güvenlik Soruşturması Formu, 2018 KPSS Sonuç Belgesi (Gençlik Lideri, Muhasebeci, gençlik lideri, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri Meslek kolları için ÖSYM sisteminden alınmış evrak doğrulama kodlu olması gerekmektedir), Diploma veya öğrenimini yurt dışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesi (Aslını müracaatı esnasında beyan etmek kaydıyla sureti veya noter onaylı sureti) gerekmektedir. 

Ayrıca; altı adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş), Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (e-Devlet sisteminden alınmış), Varsa Yüksek Lisans veya Doktora Belgesi, Hizmet tanımlarında öngörülen nitelikleri gösteren diğer belgelerin adaylar tarafından hazır edilmesi gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum