1. HABERLER

  2. KAMU PERSONELİ

  3. Gençlik ve Spor Bakanlığı Atama Talepleri İçin Yarın Son Gün
Gençlik ve Spor Bakanlığı Atama Talepleri İçin Yarın Son Gün

Gençlik ve Spor Bakanlığı Atama Talepleri İçin Yarın Son Gün

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde 4/B’li olarak çalışan kamu personellerinin nakil talepleri 13 Eylül 2019 tarihine kadar bildirilmelidir.

A+A-

Talepler Toplanıyor
Gençlik ve Spor Bakanlığı kamu personelinin becayiş talebini karşılamak için talepleri toplamaya başladı. 81 il valiliğine gönderilen yazı ile illerde bulunan yurt müdürlüklerinde görev yapan personellerin nakil taleplerinin alınması istendi. Büro personeli, diyetisyen, psikolog, şoför, aşçı gibi çeşitli pozisyonlarda çalışan sözleşmeli personeller nakil taleplerini bildirecek.

Kurum içi yer değişikliği isteyen personeller taleplerini 9-13 Eylül tarihleri arasında bildirecektir. Bildirim yaparken karşılıklı yer değiştirme talebini içeren dilekçe, mazereti ispatlayan dilekçe, isteğe bağlı tayin isteyenler ise o görev yerinde 3 yılı doldurduğunu gösterir belge ile başvuru yapılacaktır. 

Daha önce bu şekilde başvuru yapan, şartları sağladığı için başvurusu kabul edilen ancak yer değişikliği yapılmayan personeller yeniden başvuru yapmayacaktır. Daha önce işleme alınan başvurular nakil döneminde yeniden değerlendirilecektir. 

Nakil talepleri başvuru süresi içinde alınacaktır ve geç başvurular kabul edilmeyecektir. Başvurular 9-13 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır. Genel müdürlükler ise en geç 16 Eylül tarihine kadar bakanlığa gönderilecektir. 

Başvuru Şartları
4/B’li olarak çalışan sözleşmeli personellerin mazerete bağlı yer değişikliği yapılmaktadır. Eş ve sağlık özrü ile eşi şehit olanların talepleri gibi mazeret hallerinde kurum içi yer değişikliği yapılır. Belirli şartları sağlayan memurlar mazeret nakil başvurusunda bulunabilecektir. 

Eş durumu tayinleri ve becayiş talep etmek için en az 1 yıl görev yapmak gerekir. Sağlık durumu özrü, eşi şehit olanlar ve can güvenliğinin tehlikeye düşmesi mazeretleri ile tayin istemek için zaman sınırı yoktur. İsteğe bağlı tayinlerde ise en az 3 yıl çalışmak gerekir.

Bu şartların sağlanması halinde nakil talepleri kabul edilecektir. Eş durumu için tayin istenen yerde boş sözleşmeli personel pozisyonu olması halinde becayiş yapılabilir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından çıkılan ilan kapsamında son başvuru günü yarındır. Şartları sağlayan ve nakil talebinde bulunan personel en geç yarın başvurusunu usule uygun olarak yapmalıdır. Müdürlükler ise başvuruları 16 Eylül’e kadar bakanlığa göndermelidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.