Gençlik ve Spor Bakanlığı Bilişim Personeli Nasıl Olunur?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bilişim Personeli Nasıl Olunur?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olarak Bilişim Personeli unvanı ile istihdam edilmek için neler yapmak gerekiyor? Gelen sorular üzerine hazırlanan; Bilişim Personeli nasıl olunur? Bilişim Personeli başvuru şartları nelerdir? Sorularının cevapları haber

Türkiye’de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Bilişim Personeli Unvanı ile kamu personeli olarak hizmet verebilmek için neler yapmak gerekiyor? Bilişim Personeli başvuru şartları nelerdir? Bilişim Personeli görevleri nelerdir?

Bakanlıklar nezdinde devam eden kamu personel alımı için meslek gruplarına dair merak edilen sorular için cevap aranıyor ve ilgili meslek gruplarına dair her yıl güncellenen başvuru şartları merak ediliyor.

Kamu personel adaylarından sıklıkla gelen sorulara göre hazırlanan cevaplara göre Bilişim Personeli olmak ile ilgili en çok merak edilen sorular; Bilişim Personeli görevleri nedir ve Bilişim Personeli başvuru şartları nelerdir soruları olmaktadır.

Bilişim Personeli Görevleri Nelerdir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı dahilinde hizmet talebi ile görevlendirilecek olan Bilişim Personeli adaylarından beklenen görev genel olarak bilgisayar, teknoloji ve interaktif ağ paylaşımı konularında teknik destek sağlanmasıdır.

Özellikle 4.5 G teknolojisinden sonra istihdam alanı daha da genişleyen Gençlik ve Spor Bakanlığı Bilişim Personeli görevleri; projelerde gerekli olan ağ güvenliğinin sağlanması şeklinde tanımlanmaktadır.

standar-ic-haber-012.jpg 2019 İkinci Açıktan ve Naklen Memur Atama Kontenjanları Belirlendi

Bilişim Personeli Başvuru Şartları Nelerdir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bilişim Personeli olarak görev alabilmek için bakanlık tarafından yapılan son kamu personel alımı ilanında şu kriterler şart koşulmaktadır:

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartlara uygun olmak,

2) Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Ve Elektronik Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği gibi bilişim mühendislik alanlarından en az lisans derecesinde mezun olmak,

3) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve ağ yönetimi hakkında deneyim sahibi olmak,

4) Project Management Professional (PMP) sertifikasına sahip olmak,

5) ISO 27001 kalite standardı hakkında bilgi sahibi olan kamu personeli adayı olmak.

Bilişim Personeli olarak Bakanlıklarda ve özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda istihdam edilmek isteyen adayların önümüzdeki süreçte çıkılması öngörülen güncel ilanları takip etmesi gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.