1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. Genelkurmay 10 Memur Alımı Başvuru Şartları Şekilleri
Genelkurmay 10 Memur Alımı Başvuru Şartları Şekilleri

Genelkurmay 10 Memur Alımı Başvuru Şartları Şekilleri

Genelkurmay Başkanlığı yayınladığı ilanla 10 memur alımı duyurmuştu. Genelkurmay başkanlığı memur alımı başvuru şartlar ve başvuru şekilleri sunulmuştur.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı Genelkurmay Başkanlığı 10 memur alımı duyurdu. Peki Genelkurmay memur alım başvuru şartları ve şekilleri nasıl olacak işte tüm detaylar.

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayınladığı ilan ile 10 Kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. Başvuracaklar için süreç başlamış olup KPSS 70 puanı bulunan adaylar arasından alım yapılacaktır.

10 uzman yardımcısı alımı için; En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası ilişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası ilişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İşletme lisans programlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak. 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle, 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1983 ve daha sonra doğmuş olanlar).

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 27-28 Mayıs 2017 veya 28-29 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre KPSSP7, KPSSP18 puan türlerinden 70 ve daha yüksek puan almış olmak.

Ön başvurular başlamış olup 15 Şubat 2019 tarihi bitimine kadar resmi internet adresi üzerinden yapılacaktır. NOT: Genel ağ (İnternet) ortamı dışında dilekçe, mektup vb. yöntemlerle yapılacak ön başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işlem yapılmayacaktır. 15 Mart 2019 tarihinden sonra ön başvurusu kabul edilen adayların isim listesi resmi internet adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır.

Genelkurmay 10 kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum