1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. GİB 1400 Memur Alımı Mülakat Sonuçları Tam 8 Aydır Açıklanmıyor
GİB 1400 Memur Alımı Mülakat Sonuçları Tam 8 Aydır Açıklanmıyor

GİB 1400 Memur Alımı Mülakat Sonuçları Tam 8 Aydır Açıklanmıyor

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan 1000 gelir uzman yardımcısı (GUY) ile 400 devlet gelir uzman yardımcısı (DGUY) alımı mülakatları halen açıklanmadı.

A+A-

Mülakat Listeleri Bekleniyor
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından GİB’de istihdam edilmek üzere yapılan 1.400 memur alımında süreç bir türlü tamamlanamadı. DGUY için 4 Ağustos’ta, GUY içinse 4 Ağustos’ta yazılı sınav yapılmıştı. Yazılı sınavın üzerinden tam 8 ay geçti ancak sonuçlar halen açıklanmadı. GİB memur alımı mülakatına girenler yazılı sınavın açıklanması ile belli olacaktır. 

Objektif değerlendirmeye tabi olan bir sınavın 8 aydır açıklanamaması mutlaka bir mazerete bağlı olmalıdır. Ancak ne Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ne de GİB tarafından bir mazeret açıklanmamıştır. Sürecin neden işlemediğine ilişkin hiçbir açıklama da yapılmamıştır.

Adaylar Mağdur
GİB personel alımı için yazılı sınava giren adaylar tam 8 aydır mağduriyet yaşadılar ve yaşamaya da devam ediyorlar. Mali olarak hak kaybına uğrayan adaylar, beklemekten yıpranarak manevi zarara da uğruyorlar. Daha önceleri sürecin tamamı 3 ayda tamamlanırken şu anda sadece mülakatın açıklanması bile 8 ayı bulmuştur. Daha da uzayacağı aşikardır. 

Yazılı sınavdan 70 üzeri puan alan adaylardan kontenjanın iki katı kadarı mülakata çağrılacaktır. Listelerin açıklandığı günü takip eden itibariyle itiraz süresi başlar ve 7 gündür. İtiraz ederken posta süresi de hesaba katılarak itiraz gönderilmelidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.